חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

כל מה שחשוב לדעת על שיעול בלילה


שיעול לילי הוא תופעה מטרידה שמדירה שינה מעיניהם של רבים, אבל יש לה פתרונות. אז איך אפשר להקל על השיעול בלילה ולהפחית את העוצמה והתדירות שלו? ריכזנו כמה טיפים חשובים.
* שיעול הופך חמור יותר כששוכבים ולכן, כדאי לשכב כשהחלק העליון מורם
* בדקו מה גורם לשיעול. נסו לנטרל גורמים אלרגניים ולטפל בנזלת או בגודש באף
* גרינטוס הוא סירופ לילדים ולמבוגרים שנועד להקל על השיעול בלי לדכא אותו 

שעת לילה מאוחרת, אתם כבר עייפים ורוצים לישון, אבל השיעול פוגע במנוחתכם ולא מאפשר לכם להירדם. זה ללא ספק מצב מייאש, אבל יש דרכים שיכולות לעזור.
שיעול הוא אומנם רפלקס טבעי של הגוף אבל הוא יכול גם להיות מטרד של ממש, במיוחד אם הוא לא חולף כעבור כמה ימים או מחריף בלילה. 
שיעול לילי הוא בדרך כלל סימפטום של מצב בריאותי רחב יותר כמו צינון, שפעת או זיהום בריאות. השיעול גם שכיח מאוד בקרב מעשנים וכן מופיע כשיש זיהום אוויר כבד או אלרגיות למיניהן, כמו אלרגיות לאבק, לבעלי חיים, למזון או לתרופות. במקרים נדירים, שיעול גם יכול להיות תסמין של אי ספיקת לב שמלווה בקוצר נשימה חמור. 
התקפי שיעול בלילה הם מצב נפוץ אצל מבוגרים וילדים כאחד, ונהוג לסווג אותם לשני סוגים: שיעול יבש ושיעול רטוב, כשההבדל בין השניים הוא פשוט – בשיעול רטוב יש ליחה ובשיעול יבש אין. בדרך כלל, אצל ילדים מופיע שיעול לילה נבחני. 
מאפיינים של שיעול לילה
שיעול לילה יכול להופיע לצד כאבי גרון, גודש באף, נזלת, נשימה מלווה בצפצופים ותסמינים כמו גיהוק, לחץ בחזה, צמרמורת, חום, כאבי ראש, צרבת או צרידות. מומלץ מאוד לעקוב אחרי המצב מקרוב ולהבין אם השיעול מתגבר או מלווה בתופעות אחרות שדורשות אבחון רפואי.
אפילו אם שיעול לילי הוא תופעה טבעית בזמן מחלה או צינון, אין ספק ששיעול טורדני יכול לפגוע באיכות השינה וכתוצאה מכך לגרום לתשישות פיזית ולהחליש את מערכת החיסון. 
בין נזלת לשיעול
לפני הכול, חשוב להבין מה גרם לשיעול מלכתחילה. האם זו אלרגיה או תגובה ללכלוך? אם כן, האם אפשר לנקות ולטהר את המרחב כדי להקל על השיעול ואפילו למנוע אותו (כולל מסנני אוויר), ובין היתר להשתמש במצעים שלא מעוררים תגובה אלרגית, כמו פשתן, ולנקות את השטיחים בתדירות גבוהה. 
אם הגורם לשיעול הוא צינון שמלווה בנזלת, מומלץ להשקיע את האמצעים שלכם בייבוש הנזלת. אפשר להשתמש במתקן להוצאת נזלת או לשטוף ולנקות את מעברי האף עם תמיסת מי מלח, במיוחד במקרים שבהם האף סתום. אפשר להשתמש גם במכשיר אדים, למלא קערה במים רותחים, לכסות את הראש במגבת כדי ליצור מעין אוהל מעל הקערה ולשאוף את האדים, או לשבת באמבטיה מהבילה. מומלץ להוסיף למים החמים גם שמנים שיכולים לעזור במצבים מסוג זה, כמו שמן אקליפטוס. 
אם אתם עושים שימוש במכשיר אדים, תוכלו גם למדוד את רמת הלחות בחדר בעזרת מכשיר מדידה מיוחד, כאשר ההמלצה היא להגיע לרמת לחות של 40%-50%. 
איך להקל על שיעול בלילה
אם השיעול מחמיר כשאתם שוכבים, נסו לישון בשיפוע. הרימו את הראש על ידי כך שתערימו כמה כריות אחת על השנייה, כך שהראש יורם לפחות בכ-7 ס"מ. 
בנוסף, אם אתם סובלים משיעול לילי:
  • נסו לשתות משהו חם לפני השינה כשהמשקה המומלץ ביותר הוא תה צמחים או תה עם דבש, שיש לו תכונות אנטי דלקתיות. 
  • הימנעו ממאכלים שעשויים לגרד בגרון או לייבש אותו לפני השינה וגם במהלך היום. 
  • חשוב להימנע מהתייבשות ולהקפיד על שתייה של נוזלים, שעוזרים לדלל את הריר בגרון ומרגיעים את השיעול. 
לפני השינה, רצוי גם להניע מעט את הגוף כי כך יהיה לגוף קל יותר לשחרר ריר כלוא, שבזמן השכיבה יכול להתרכז בחלק האחורי של הגרון ולגרות את השיעול. שימו לב גם לאוכל – אוכל חומצי עלול להגדיל את הסיכון לשיעול לילי כי חומצה מעוררת גירוי בגרון. 
במקרים של שיעול יבש אצל ילדים או שיעול רטוב, אפשר לנסות את גרינטוס – פורמולה שמבוססת על דבר ומרכיבים מולקולריים צמחיים שמקלים על השיעול בלי לדכא אותו לחלוטין, ובכך שומרים על מנגנון ההגנה הטבעי של דרכי הנשימה.
קופון הנחה מעודכן - גרינטוס
צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד