חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

מה זה שיעול יבש?


שיעול יבש הוא שיעול ללא ריר וללא ליחה, הנפוץ במצבים של גירוי בגרון וזיהומים בדרכי הנשימה. ניתן לנסות תרופות סבתא לשיעול יבש כמו שתיית דבש ושאיפת אדים וניתן לנסות גם את גרינטוס, סירופ להקלה על השיעול.
*שיעול יבש נפוץ במצבים של זיהום בדרכי הנשימה, מחלת ריפלוקס וחשיפה לאבק
* ניתן להקל על שיעול יבש באמצעות שתיית תה עם דבש, כורכום ושאיפת אדים
* הכירו את גרינטוס – סירופ להקלה על השיעול מבלי לדכאו לחלוטין תוך שמירה על מנגנון ההגנה הראשי של דרכי הנשימה

שוב מצאתם את עצמכם משתעלים ומלחיצים את עצמכם ואת הסביבה? שיעול הוא אולי רפלקס טבעי של הגוף, אבל הוא יכול להוות מטרד אמיתי. חשוב לטפל בשיעול על מנת לחזור לתפקוד, לאפשר שנת לילה טובה ושגרת חיים טובה. 
מהו שיעול יבש?
נתחיל בתשובה לשאלה: מה זה שיעול יבש. נהוג לסווג את השיעול לשיעול פרודקטיבי המלווה בליחה ושיעול יבש הבא לידי ביטוי בתחושת דגדוג, לחץ קל בחזה, גירוי בגרון ואינו מעלה ליחה ולא ריר כמו שיעול רטוב, שמסייע בניקוי דרכי הנשימה מגירויים. 
במידה והשיעול היבש מלווה בחום, עייפות, כאבים בגוף, גודש באף או נזלת חשוב לפנות לרופא וכך גם אם הוא נמשך יותר משמונה שבועות. 
שיעול יבש נפוץ יותר אצל הסובלים מאסתמה או קשיי נשימה, מחלת ריפלוקס במערכת העיכול ואפילו אצל מי שנוטלים תרופות מרשם מסוגים שונים כגון תרופות ללחץ דם גבוה ואצל מעשנים או כאלה שנחשפו לזיהום, אבק וכימיקלים מגרים. 
מהם הגורמים להופעת שיעול יבש?
שיעול יבש עשוי להופיע בעקבות טפטוף לאף, כאשר ריר מהאף והסינוסים נוטף בחלק האחורי של הגרון. הוא גם תסמין שכיח של זיהום בסינוס או אלרגיה כמו קדחת השחת ושינויים עונתיים. 
שיעול יבש עלול להיווצר בעקבות גירוי בגרון, זיהומים בדרכי הנשימה העליונות כמו במקרה של הצטננות או שפעת. לעיתים אגב הוא מתחיל כשיעול יצרני רטוב אך עם הזמן עשוי השיעול להשתנות מרטוב ליבש. 
איך מתמודדים עם שיעול יבש?
יש תרופות סבתא לשיעול יבש ששווה לאמץ. למשל, שתיית משקאות חמים וצריכת נוזלים כמו מרק עוף צח או תה עם דבש יכולים לסייע – לדבש תכונות אנטי דלקתיות, אנטי ויראליות ונוגדות חמצון והוספתו למשקה חם מגבירה את ההשפעה המרגיעה על הגרון (שימו לב ניתן לצרוך דבש אך ורק מגיל שנה). 
שמירה על הידרציה היא קריטית במקרה של שיעול יבש, ויש להימנע ממצב של התייבשות שעשוי להחמיר את השיעול. כדאי גם להשתמש במכשיר אדים במיוחד עם שמן אקליפטוס על מנת לפתוח את המעברים, ואפשר גם לשבת באמבטיה מהבילה. 
יש להגן על חדר השינה בפרט והבית בכלל מפני פוטנציאל לאלרגיות ועל מנת להפחית גירויים – לנקות באופן יסודי ולאוורר היטב את החלל, להעדיף חומרי ניקיון אקולוגיים ללא כימיקלים קשים. חשוב להעלות את רמת הלחות בבית, כיוון שגם אוויר יבש עשוי לגרום לשיעול יבש וכדאי לבחון מטהר אוויר איכותי להפחתת אלרגנים ברחבי הבית. 
המלצה נוספת היא לגרגר מי מלח, פעולה זו יכולה לשחרר ריר בגרון ולנקות את הסינוסים, להפחית נפיחות כתוצאה מהגירוי ולהקל על השיעול. ישנם תבלינים כמו כורכום שאפשר לצרוך עם תה או לגרגר עם מי מלח – לכורכום תכונות אנטי דלקתיות ואנטי בקטריאליות המסייעות להפחתת שיעול יבש ועל מנת למקסם את השפעתו כדאי לשלב אותו עם פלפל המהווה גם מקור מצוין לויטמין C. 
כך גם צמחים כמו שורש ג'ינג'ר, שהוא בעל תכונות אנטי וירליות, וקורנית המסייעת בהרגעת שרירי הגרון ויכולה לעזור בהפחתת עוצמת השיעול. 
מחפשים סירופ על בסיס רכיבים טבעיים להפחתת שיעול יבש? 
גרינטוס מבוסס על דבש וצמחים, בעל מנגנון פעולה מיוחד המרגיע את הגירוי באמצעות יצירת שכבת מגן מכנית מסככת, המגנה על הרירית ומונעת מגע שלה עם חומרים מגרים, וכן מעודד דילול של הליחה וסילוקה. 
קופון הנחה מעודכן - גרינטוס
צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד