חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

10 דברים שחשוב לדעת על שיעול


תהיתם מדוע אנחנו משתעלים? מה ההבדל בין שיעול יבש ובין שיעול עם ליחה ומתי שיעול נחשב שיעול כרוני? כיצד ניתן להתמודד עם שיעול מתמשך ומדוע חשוב לצרוך נוזלים בעת שיעול ולשמור על סביבה נקייה? 10 דברים שחשוב לדעת על שיעול.
1. מהו שיעול?
שיעול הוא רפלקס אוטומטי של הגוף אשר מנסה לסייע בהגנה על דרכי הנשימה והריאות מפני גירויים, חיידקים, ריר או אבק. המנגנון הפיזיולוגי כולל שלושה שלבים: שאיפת אוויר, נשיפה כנגד גלוטיס (פתח הקנה) סגור ושחרור האוויר בלחץ גבוה על ידי פתיחת פתאומית של הגלוטיס.
2. מתי מופיע השיעול?
שיעול יכול להופיע כאשר הגוף מזהה איום כמו אבק או גירוי מסוים. הוא יכול להיות סימפטום של חשיפה לזיהום אוויר, אך לרוב הוא מופיע כסימפטום של צינון, שפעת או מחלת ריאות.  בין הגורמים הנפוצים להופעת שיעול יבש או שיעול עם ליחה: דלקת בדרכי הנשימה העליונות או התחתונות, אלרגיה, אי ספיקת לב, טפטוף כרוני של ריר מגב האף לגרון ועוד.  
3. מה בין עיכול לשיעול?
הפרעת עיכול ריפלוקס יכולה לגרום להופעת שיעול. הסובלים מתופעה זו סובלים מחומצה שעולה מהקיבה לגרון ויכולה לגרום הן להופעת צרבת והן לתופעה של שיעול יבש. 
4. מהו שיעול יבש?
שיעול שאינו מלווה בליחה לרוב נגרם מדרכי אוויר עליונות מגורות ומודלקות. התחושה הנפוצה בעת שיעול יבש היא של דגדוג בגרון. אגב, שיעול יבש הוא גם תסמין של קורונה. 
5. מהו שיעול עם ליחה?
שיעול עם ליחה מכונה גם שיעול יצרני, משום שהוא מעלה ליחה או ריר והוא לרוב נפוץ במצבים של ברונכיטיס, שפעת או דלקת ריאות.
קופון הנחה מעודכן - גרינטוס
6. מהו שיעול כרוני?
שיעול כרוני הוא שיעול חריף הנמשך מעל ל- 8 שבועות, כשיש לקחת בחשבון שיש אנשים שנוטים לחוות שיעול מתמשך יותר מאחרים, ולעיתים ילדים נוטים לשיעול מתמשך יותר ממבוגרים. עם זאת, חשוב להיבדק אצל הרופא, במיוחד אם השיעול נשמע כמו צפוף או נביחה או מלווה בקוצר נשימה, חום וכאבי ראש, שכן תסמינים אלו עלולים להצביע על בעיה רפואית.  
7. איך מטפלים בשיעול רטוב?
אפשר להתמודד עם שיעול רטוב באמצעות שינוי מנח השינה והוספת כרית נוספת להגבהת הראש, על מנת להקטין את הטפטוף לאזור, במיוחד במצב של נזלת. כדאי להשתמש גם במכשיר אדים על מנת לייצר לחות שתשחרר את הליחה, וניתן במקביל גם לשבת בחדר רחצה מהביל להשגת אפקט דומה.  
8. איך אפשר לטפל בשיעול יבש?
אפשר להתמודד עם שיעול יבש באמצעות שימוש במכשיר אדים והוספת דבש ומנטול לתה (מעל גיל שנה ואם לא ידועה רגישות). ניתן גם לגרגר מי מלח להקלת הגירוי של השיעול באזור הגרון.
9. איך תנאי הסביבה יכולים לעזור להתמודד עם שיעול?
חשוב מאוד לשמור על היגיינה, שטיפת ידיים במים וסבון, שימוש באלכוג'ל ושמירה על סביבה נקייה ומאווררת להימנעות מהדבקה, וכן להתרחק מגירויים פוטנציאליים כמו עשן או אבק. בנוסף, יש לשמור על לחות גבוהה של הגוף על ידי שתיית מים או נוזלים, כמו מרק עוף ותה ללא קפאין. 
10. מהו גרינטוס ואיך הוא יכול לעזור לכם עם שיעול?
גרינטוס הוא סירופ שמתאים הן לשיעול יבש והן לשיעול עם ליחה, הוא מבוסס על דבש, קנה סוכר וצמחי מרפא כמו לחך, גרינדליה והליקריסום, המקלים על גירוי בזמן השיעול. הוא אינו מדכא את השיעול, כי אם הרכיבים של הסירופ נצמדים אל הרירית בכלי הנשימה ומונעים מגע בינה ובין חומרים מגרים בסביבה.
קופון הנחה מעודכן - גרינטוס
צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד