חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

שיעול יבש - איך מתמודדים בתקופת הקורונה


בתקופת הקורונה אי אפשר לפספס את הבהלה המתפשטת כשמישהו ברחוב נתקף בשיעול ומנסה לבלום אותו או בורח לצד כדי להשתעל בשקט. שיעול יבש אכן נחשב לסימפטום המזוהה עם נגיף הקורונה יחד עם תסמינים כמו חום, קוצר נשימה, אובדן חוש ריח זמני, קוצר נשימה, כאבי ראש ועוד. לעיתים הסימפטומים יופיעו בצורה מינורית ובמקרים אחרים – בעוצמה רבה. 
שיעול יבש נחשב לתסמין המזוהה גם עם מחלות חורף ווירוסים אחרים שאינם קורונה, כאשר הוא נבדל משיעול רטוב בכך שהוא לא מלווה בריר או ליחה.
למה אנחנו סובלים משיעול יבש?
שיעול יבש לרוב מופעל על ידי גירוי שמרגיש כמו דגדוג בחלק האחורי של הגרון ומאופיין בצליל צרוד עקב שלעיתים דומה גם לקול נבחני. הוא לא בהכרח כואב, אבל יכול להעיק ולהטריד במיוחד בשעות הלילה, לגרום לנדודי שינה, קול צרוד ואפילו לפגיעה בצלעות. שיעול יבש אולי עלה לכותרות בהקשר של קורונה, אבל הוא מזוהה גם עם אסטמה, אלרגיות, הצטננות וברונכיטיס. כך או כך, חשוב לאתר את מקור השיעול ולהבין שהוא יכול להישאר לאורך זמן, אפילו תקופה ארוכה אחרי החלמה מהמחלה.
קופון הנחה מעודכן - גרינטוס
אלטרנטיבות להתמודדות עם שיעול יבש
כדי להקל על שיעול יבש אצל ילדים ומבוגרים, אפשר להתכונן מראש לבואו בעונה הקרה. לרוב, שיעול יבש מלווה בנזלת או באף סתום וכדי להקל ולהפחית את תדירותו ועוצמתו, כדאי לנסות לטפל בגודש באף באמצעות חומרים שמסייעים בכיווץ כלי דם באף או באמצעות תרסיס מי מלח שיכול לנקות את תעלות האף. 
דרך נוספת היא להשתמש במכשיר אדים שאחראי להוספת לחות לאוויר במיוחד בעונת החורף כשהחימום פועל במלוא העוצמה והאוויר בבית יבש מאוד ויכול להחמיר את רקמת הגרון המודלקת ואת היובש. אפשר להפעיל מכשיר אדים או להיכנס לאמבטיה מהבילה או להניח את הראש עם מגבלת מעל בתוך קערה עם מים חמים ולשאוף אדים. מומלץ להוסיף גם שמנים שיכולים לסייע כמו שמן אקליפטוס. גרגור מי מלח עם כורכום יכול לסייע בהרגעת הגרון והשיעול, כשאין לבלוע את המים אלא רק לגרגר בעדינות למשך 40 שניות בערך. 
כדאי לדעת שטיפול על בסיס מנטול יכולה להיות השפעה מרגיעה על רקמות מגורות ואפקט בשליטת רפלקס השיעול. במצבים של שיעול יבש חשוב להימנע ככל שניתן להתייבשות ולשמור על הידרציה גבוהה כאשר משקאות חמים יכולים להוסיף לחות ולסייע עם גרון כואב ומגרד במיוחד מרק עוף וחליטות תה של צמחים שיכולים להשפיע לטובה בהרגעת השיעול – קורנית, ג'ינג'ר, עשב לימון, מנה, שורש מרשמלו ושום כתוש. 
נסו לשמור על סביבה נקייה ומאווררת ככל שניתן, כי חומרים אלרגניים מגרים מאוד את מערכת הנשימה ויכולים להאיץ את השיעול ולעכב את תהליך הריפוי. במיוחד עשן, בישום, אבק, עובש. על אף החשיבות שבניקיון, יש להימנע לפחות בתקופת השיעול משימוש בחומרי ניקוי חזקים ועוצמתיים ולהעדיף תכשירי ניקיון אקולוגיים. 
כדאי לנסות גם לשנות את מנח השינה, כדי להקל על ההתמודדות עם השיעול היבש הטורדני במיוחד בלילה עת הוא מתגבר. היעדר שנת לילה או שינה לקויה עשויים להחליש את המערכת החיסונית. אפשר להגביה את הראש עם כרית וכן להשתמש בשמנים לא רק דרך מכשיר אדים אלא גם בהתזה על הכרית. 
יש לקחת בחשבון שאומנם קיימות תרופות מדכאות שיעול למיניהן, אך היות ושיעול הוא מנגנון טבעי של הגוף, תרופות אלה עשויות לפגוע בו ולכן, העדיפו פורמולות שאינן מדכאות את השיעול כמו גרינטוס. הסירופ המבוסס על רכיבים טבעיים למעשה יוצר שכבת מגן מכנית הפועלת כחיץ והגנה על דרכי הנשימה העליונות מגורמים מגרים ופועל להקלה בזמן שיעול.
קופון הנחה מעודכן - גרינטוס
צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד