חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

שיעול יבש - איך מתמודדים בתקופת הקורונה


שיעול יבש אומנם נחשב לסימפטום של נגיף הקורונה, אבל הוא גם תסמין של מחלות חורף ווירוסים אחרים שאינם קורונה, והוא נבדל משיעול רטוב בכך שהוא לא מלווה בריר או ליחה.
מה מאפיין שיעול יבש?
שיעול יבש לרוב מתחיל בגירוי שמרגיש כמו דגדוג בחלק האחורי של הגרון, והוא מאופיין בצליל צרוד שלפעמים דומה גם לקול נבחני. השיעול היבש לא בהכרח כואב, אבל יכול להעיק ולהטריד במיוחד בשעות הלילה, לגרום לנדודי שינה, לצרידות ואפילו לפגיעה בצלעות. 
השיעול היבש יכול גם להיגרם ממצבים כמו אסתמה, אלרגיות, הצטננות וברונכיטיס.
איך להתמודד
כדי להקל על שיעול יבש אצל ילדים ומבוגרים, אפשר להתכונן מראש לבואו בעונה הקרה. 
לרוב, שיעול יבש מלווה בנזלת או באף סתום וכדי להפחית את תדירותו ועוצמתו, כדאי לנסות לטפל בגודש באף בעזרת חומרים שעוזרים לכווץ את כלי הדם באף או עם תרסיס מי מלח שמנקה את תעלות האף. 
דרך נוספת להקל על שיעול היא להשתמש במכשיר אדים, שמוסיף לחות לאוויר בימים הקרים והיבשים, כשהחימום בבית מייבש את האוויר עוד יותר. אוויר יבש רק ייבש עוד יותר את הגרון, שממילא חסרה לו ליחה במצבים של שיעול יבש. אם אין לכם מכשיר אדים, גם אמבטיה או חדר אמבטיה מלא באדים יכול לעזור, או שאיפה של אדים מעל קערה מלאה במים רותחים. למכשיר האדים ולקערה מומלץ להוסיף גם שמנים אתריים כמו שמן אקליפטוס, שעוזרים לפתוח את דרכי הנשימה ולהקל על גירויים.
גרגור של מי מלח עם כורכום יכול לעזור להרגיע את הגרון ובכך להקל על השיעול, רק שימו לב שאתם לא בולעים את המים אלא רק מגרגרים אותם במשך 40 שניות בערך. 
מנטול יכול להרגיע את הרקמות המגורות בגרון ובכך למנוע את רפלקס השיעול. 
במצבים של שיעול יבש, חשוב מאוד להימנע מהתייבשות ולשתות הרבה, כאשר משקאות חמים יכולים גם להוסיף לחות וגם להרגיע כאבי גרון וגרד. נסו לשתות מרק עוף או חליטות צמחים שיש להם השפעה מרגיעה, כמו טימין, ג'ינג'ר, עשב לימון, מנה, שורש מרשמלו ושום כתוש. 
בנוסף, נסו לשמור על סביבה נקייה ומאווררת ככל שאפשר, כי חומרים אלרגניים מגרים מאוד את מערכת הנשימה ויכולים להעצים את השיעול ולעכב את תהליך הריפו - במיוחד עשן, בושם, אבק ועובש. נסו להימנע משימוש בחומרי ניקוי חזקים והעדיפו במקומם מוצרי ניקיון אקולוגיים. 
אם השיעול גובר בלילות, נסו לשנות את מנח השינה שלכם על ידי הגבהת פלג הגוף העליון עם כריות. היעדר שנת לילה או שינה לקויה יכול להחליש את המערכת החיסונית ולכן חשוב שתשנו טוב בלילה. אגב, אפשר גם לטפטף שמנים אתריים מסוימים על הכרית. 
לבסוף, מאחר ששיעול הוא מנגנון טבעי של הגוף, עדיף לנסות להשתמש בסירופים טבעיים שלא פוגעים במנגנון ההגנה של הגוף.
גרינטוס הוא סירופ שמבוסס על רכיבים טבעיים ויוצר שכבת מגן מכנית, שפועלת כחיץ ומגינה על דרכי הנשימה העליונות מגורמים מגרים.
קופון הנחה מעודכן - גרינטוס
צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד