חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

איך להעביר שיעול עם ליחה?


שיעול הוא אחד הסימפטומים הנפוצים של מחלות חורף - רפלקס טבעי שהוא הדרך של הגוף לנקות גירויים שחדרו למערכת הנשימה. 
נהוג להבדיל בין שני סוגים של שיעול: רטוב ויבש. במאמר הזה, נתמקד בשיעול הרטוב. 
שיעול רטוב: תעודת זהות
שיעול רטוב נקרא גם שיעול יצרני, כי במהלכו משתחררת ליחה וחומרים שונים שמופרשים כדי לנקות את דרכי הנשימה. 
שיעול זה שכיח במצבים של זיהומים וירליים או חידקיים, כמו הצטננות או שפעת, במצבים של ברונכיטיס, אסתמה או דלקת ריאות, וגם כתגובה לזיהומים סביבתיים - כל אלה מצבים שבמהלכם הגוף מייצר כמות גבוהה של ריר, הרבה מעבר לתקופה רגילה. תפקידו של השיעול הוא להיפטר מהריר העודף. 
לפעמים, שיעול עם ליחה הוא סימפטום יחיד ולפעמים הוא חלק ממגוון של תסמינים כמו חום, כאב ראש, כאב גרון ותשישות.
השיעול הרטוב יכול להפריע מאוד לתפקוד היומיומי ובגלל שיש לו נטייה להתגבר בשעות הלילה, הוא גם פוגע בשינה. שנת לילה לקויה פוגעת עוד יותר בתפקוד וכך מתחיל מעגל קסמים של שיעול, שינה לא איכותית, מערכת חיסונית חלשה וחוזר חלילה.
איך להקל על שיעול עם ליחה
הסיבה ששיעול מחריף בזמן השינה היא שהגוף נמצא במנח שמרכז את הליחה בדרכי הנשימה, ולכן כדאי לישון כשחלקו העליון של הגוף גבוה יותר בעזרתן של כריות נוספות. 
בגלל שאוויר יבש יכול להעצים את הגירוי ולהחריף את השיעול, מומלץ להפעיל מכשיר אדים שיוסיף לחות לחלל. כדי לשדרג עוד יותר את ההשפעה של מכשיר האדים, אפשר לטפטף לתוכו שמנים אתריים כמו אקליפטוס, לימון, רוזמרין וגרניום. 
אם אין לכם מכשיר אדים, גם מקלחת או אמבטיה חמות יכולות לעזור לכם לנשום אוויר לח מלוא הריאות, שיעזור להוציא את הליחה מדרכי הנשימה. 
שיטה נוספת להחדרה של אוויר לח לדרכי הנשימה היא למלא קערה עם מים רותחים, לכסות את הראש במגבת כדי ללכוד את האדים ופשוט לנשום עמוק. רק היזהרו מכוויות.
את השמנים האתריים אפשר גם לטפטף על פיסת בד ולהניח אותה על הכרית, קרוב לאף, לפני השינה או לשאת איתכם את פיסת הבד ולנשום את השמן האתרי לאורך היום. 
את הלחות חשוב להחדיר לגוף לא רק מבחוץ, אלא גם מבפנים ולמנוע התייבשות. לכן, חשוב מאוד לשתות הרבה מים ומשקאות חמים כמו תה, חליטות צמחים, חליטה של דבש וג׳ינג׳ר וכיוצא באלה. כדאי לדעת שמחקרים שונים הראו שחליטה של טימין, צמח אנטימיקרוביאלי, יכולה לעזור להקל על השיעול. 
אם לצד השיעול אתם גם סובלים מגודש באף, תרסיס מי מלח יכול לעזור לפתוח את דרכי הנשימה ולהקל על השיעול. 
אגב מלח, אם כואב לכם הגרון ערבבו כפית מלח בכוס מים חמימים וגרגרו כדי להקל על הכאב. 
מזון חריף אולי פחות מתאים לילדים, אבל הוא יכול לעזור לחזק את מערכת החיסון של מבוגרים ולהקל על השיעול ועל גודש באף. גם הטעם החמוץ יכול לשפר את המצב, אז אפשר למצוץ פלח לימון כדי להקל על כאב גרון ושיעול. 
גרינטוס הוא סירופ שיעול שמבוסס על רכיבים טבעיים כמו דבש, מים, תמצית עלי לחך, תמצית מיובשת גרינדליה, תמצית מיובשת של הליקריסיום ושמנים חיוניים שמקלים על השיעול בלי לדכא אותו, ובכך שומרים על מנגנון ההגנה הטבעי של דרכי הנשימה.
קופון הנחה מעודכן - גרינטוס
צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד