חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

איך להעביר שיעול עם ליחה?


שיעול הוא אחד הסימפטומים הנפוצים של מחלות חורף. נהוג להבדיל בין שני סוגים של שיעול: יבש או שיעול רטוב. שיעול הוא רפלקס טבעי והוא הדרך של הגוף לנקות ולהשתחרר מגירוי במערכת הנשימה. שיעול עם ליחה נחשב לשיעול יצרני כי במהלכו משתחררת הליחה וחומרים שונים המופרשים במטרה לנקות את דרכי הנשימה. 
שיעול זה שכיח בעת זיהומים שונים לרוב הצטננות או שפעת במהלכם הגוף מייצר כמות גבוהה של ריר הרבה מעבר לתקופה רגילה ותפקידו של השיעול הוא להיפטר מהריר העודף שמייצר תחושה לא נעימה. שיעול רטוב נפוץ גם במצבים של ברונכיטיס, אסתמה או דלקת ריאות וגם בעקבות זיהומים סביבתיים. 
לעיתים שיעול עם ליחה יהיה סימפטום יחיד ולהיות חלק ממגוון תסמינים הנלווים לנגיף כמו חום, כאב ראש, כאב גרון, תשישות ובמידה של החמרת השיעול או תופעות שדורשות אבחון יש לגשת לרופא ולעיתים הוא גם יפנה לצילומי רנטגן ואפילו בדיקת תפקודי ריאות. 
הבעיה בשיעול רטוב היא שהוא מפריע מאוד לתפקד כרגיל ומתגבר במיוחד בשעות הלילה ולכן, פוגע בשינה. שנת לילה לקויה פוגעת עוד יותר בתפקוד וכאן מתחיל מעגל קסמים של שיעול – שינה לקויה – מערכת חיסונית חלשה וכדומה. כאשר הליחה מצטברת בחזה קשה יותר לנשום והיות ושיעול עם ליחה יכול להימשך מספר שבועות, גם אם הווירוס נעלם, חשוב לנסות להפחית את עוצמת ותדירות השיעול. 
ריכזנו בשבילכם כמה עצות להתמודדות עם שיעול רטוב.
קופון הנחה מעודכן - גרינטוס
דרכים להקל על שיעול עם ליחה
בעת שכיבה השיעול מתגבר וזו הסיבה שהוא מחריף בלילה ולכן, כדאי לשנות את מנח הגוף ולהגביה את הראש באמצעות כרית תומכת. 
כדאי גם לנסות להשתמש במכשיר אדים המוסיף לחות לחדר וזו חיונית כי אוויר יבש יכול להעצים את הגירוי וכך להחריף את השיעול. אפשר להוסיף למכשיר האדים גם שמנים מיטיבים כמו שמן אקליפטוס, לימון, רוזמרין או לעשות מקלחת מהבילה כשיושבים באמבטיה עם מים חמים והאדים מהאמבטיה מתפקדים כמו מכשיר אדים ומסייעים בפירוק הריר. ניתן לטפטף גם שמנים על הכרית או על החולצה כדי שהם יוכלו לעשות את עבודתם במהלך היום או הלילה. אפשר גם למלא קערה או סיר במים רותחים ולנשום את האדים רק להיזהר מכוויות.
חשוב מאוד למנוע התייבשות ולכן, יש לשמור על צריכה גבוהה של נוזלים באמצעות מים או תה, חליטות על בסיס דבש המהוות אלטרנטיבה מצוינת שעל פי מחקרים יכולה לסייע בהפחתת השיעול. אפשר לחלוט גם ג'ינג'ר שמרגיע את הגרון ותימין שהינו בעל מאפיינים מיקרוביאליים.
מחקרים שונים הצביעו גם על הקשר החיובי בין תמצית גרניום להקלה בשיעול וכן בהצטננות כאשר ניתן לצרוך שמן זה באמצעות מכשיר האדים. 
תרסיס מי מלח יכול מאוד לסייע במצבים של אף סתום וכך להפחית תסמינים של שיעול טורדני עם ליחה. אגב מלח, גרגור מי מלח – שילוב של כף מלח ומים חמים יכול להרגיע גרון מגורה ולהיאבק בשיעול. מזון חריף אולי פחות יתאים לילדים, אבל המבוגרים שמוכנים להיעזר יגלו שהוא יכול לסייע בחיזוק המערכת החיסונית ובהקטנת גודש באף ושיעול. אם עסקנו בחריף וההעדפה שלכם היא לחמוץ, תוכלו למצוץ פלח לימון שיכול לסייע בהקלה על הגרון ובהתמודדות עם שיעול. 
גרינטוס הוא סירופ לשיעול עם ליחה המבוסס על רכיבים טבעיים כמו דבש, מים, תמצית עלי לחך, תמצית מיובשת גרינדליה, תמצית מיובשת של הליקריסיום וכן שמנים חיוניים המקלים על השיעול מבלי לדכאו לחלוטין וכך שומרים על מנגנון ההגנה של דרכי הנשימה.
קופון הנחה מעודכן - גרינטוס
צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד