חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

שיעול יבש אצל ילדים


שוב הילד מתעורר בלילה משתעל ואתם מגיעים לחדרו בבהלה, כדי לבדוק איך אפשר להקל עליו וגם אם יש תסמינים נוספים הנלווים לשיעול הקדחתני.

אין ספק שבתקופת הקורונה שיעול טורדני מעורר דאגה במיוחד, כי מדובר בסימפטום שנקשר לקורונה, אבל שיעול היה כאן לפני הקורונה וככל הנראה ימשיך גם אחרי שימצאו חיסון לנגיף.

שיעול יבש אצל ילדים הוא לא בהכרח סימן למצוקה ויכול להיות גם שאריות של צינון או שפעת מה החלים הילד אך נותר כשריד למחלה. שיעול יבש בניגוד לשיעול רטוב המלווה בלחות לא נחשב שיעול פרודוקטיבי, כי הוא לא נועד לנקות את הגוף מריר או ליחה והוא גם נשמע אחרת משיעול רטוב אך הוא בהחלט חלק ממערכת ההגנה של הגוף.

מתי ילדים סובלים משיעול יבש?

ילדים סובלים משיעול יבש במגוון מצבים כאשר הנפוץ מבינם הוא ללא ספק זיהום וירלי בדרכי הנשימה המוביל לגירוי ודלקת בדרכי הנשימה כמו שפעת או ברונכיוליטיס ואלה מחמירים בשעות הלילה ויכולים להיות מלווים בתופעות של חום, אף סתום, נזלת, כאב ראש. 


שיעול יבש יכול להיות גם תוצר של אלרגיה במיוחד בעונת האביב או בעקבות חשיפה לאלרגניים למיניהם לרבות אלרגיה לתרופה. שיעול טורדני יבש אפשרי גם אצל מי שסובל מחלה כרונית אסטמה בדלקת והיצרות דרכי הנשימה היוצרת קשיי נשימה או בעקבות חשיפה לגירויים סביבתיים כמו זיהום אוויר, עישון של מבוגרים ויכול להופיע גם לאחר פעילות גופנית מאומצת. 


פעמים רבות במצב של שיעול שקשור לקשיי נשימה ניתן להבחין שהילד נושם מהר ומדווח גם על לחץ או כאב בחזה. מקרים נדירים של שיעול הם של בליעת חפץ זר שיכול להיתקע בוושט ויכול להיות מלווה בשיעול או בחנק וכמובן מחייב טיפול מידי להוצאת האובייקט.

קופון הנחה מעודכן - גרינטוס

איך לעזור לילדים להתמודד עם שיעול יבש?


חשוב מאוד לטהר ולנקות את החלל ככל שניתן מגורמים אלרגניים אפשריים כמו עובש ואבק וכן להכניס פנימה אוויר צח. כדאי לנסות לשנות את מנח הגוף של הילד בעת שכיבה ולהגביה את הראש. אפשר להשתמש גם במכשיר אדים עם שמנים ארומטיים כמו אקליפטוס שיכולים לסייע במיוחד במצבים של שיעול המלווה בנזלת או באף סתום.


חשוב מאוד להקפיד על הידרציה ולהימנע מהתייבשות – צריכה גבוהה של נוזלים בין אם מים, תה עם דבש שיכול כשלעצמו לסייע בשיעול, מרק עוף צח. אפשר להכין לילד גם תה על בסיס חליטות של ג'ינג'ר ותימין שהינם בעלי השפעה מטיבה על שיעול רצוי עם דבש כדי להמתיק את הטעם של החליטה. גם מקלחת חמה יכולה לעזור מאוד וכן שימוש בתרסיס מי מלח לשחרור הריר מהאף.


חשוב גם לתת לילד לנוח ככל שניתן ולא לתת לו להתאמץ או לחזור לפעילות אינטנסיבית לפני שחלה הקלה בשיעול וכמובן, אם יש החמרה בשיעול וסימפטומים נוספים שדורשים ביקור רופא חשוב להתייעץ עם הרופא ובמקרה הצורך הוא גם יפנה לבדיקות כמו רנטגן. 


ישנם גם מכייחים טבעיים שיכולים לעזור לעיתים בהתמודדות עם שיעול יבש כמו למשל, ליקוריץ שגם יכול להרגיע גרון דואב וזעתר שנחשב אנטי ויראלי ושמן אקליפטוס שמסייע בשחרור הריריות. 
גרינטוס הוא סירופ שמתאים הן למצבים של שיעול יבש והן למצבים של שיעול רטוב ומגיע בגרסה מיוחדת לילדים מעל גיל שנה! הסירופ מבוסס על דבש, קנה סוכר וצמחי מרפא כמו לחך, גרינדליה והליקריסיום שנחשבים כמקלים על גירוי בזמן שיעול. גרינטוס אינו מדכא את השיעול אלא החומרים בסירופ נצמדים אל הרירית בכלי הנשימה ומונעים מגע בינה ובין חומרים מגרים בסביבה. יעילות הסירופ אף הוכחה בשני מחקרים קליניים.

קופון הנחה מעודכן - גרינטוס

צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד