חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

שיעול יבש אצל ילדים


שיעול יבש, בניגוד לשיעול רטוב שמלווה בלחות, לא נחשב לשיעול פרודוקטיבי כי הוא לא נועד לנקות את הגוף מריר או מליחה, והוא גם נשמע אחרת. אבל מה שכן משותף לשני השיעולים הוא ששניהם הם חלק ממערכת ההגנה של הגוף.

הגורמים לשיעול יבש אצל ילדים

ילדים סובלים משיעול יבש במגוון של מצבים, אבל הנפוץ מביניהם הוא ללא ספק זיהום וירלי בדרכי הנשימה, כמו שפעת או ברונכיוליטיס - שתי מחלות שנוטות להחמיר בשעות הלילה והתסמינים שלהן יכולים להיות חום, אף סתום וכאב ראש. 


שיעול יבש יכול גם להיות תוצר של אלרגיה, במיוחד בעונת האביב אבל לא רק, כולל מחלות כרוניות כמו אסתמה. במקרים נדירים, הילדים משתעלים כדי להוציא עצם זר שבלעו ונתקע בוושט. מיותר לציין שמצב זה מחייב טיפול רפואי מיידי.

איך להקל על השיעול


חשוב מאוד לטהר ולנקות את החלל עד כמה שאפשר מגורמים אלרגניים כמו עובש ואבק, ובמקביל לאוורר את המקום. 

בשעת השינה, כדאי לנסות להגביה את פלג גופם העליון של הילדים כדי למנוע שיעולים במהלך הלילה. 

מומלץ להפעיל מכשיר אדים עם שמנים אתריים כמו אקליפטוס וגרניום, שיכולים לעזור במיוחד במצבים שבהם הילדים גם סובלים מגודש באף.


חשוב מאוד להקפיד שהילדים שותים כי צריכה נאותה של נוזלים כמו מרק צח, מים, תה עם דבש או חליטות צמחים למיניהן, כמו ג'ינג'ר וטימין עם דבש, יכולה לעזור להקל על השיעול. רק נסו להימנע עד כמה שאפשר ממשקאות ממותקים או מוגזים ושימו לב שהדבש מותר רק לילדים בני שנה ומעלה. 

מקלחת חמה יכולה גם היא לעזור מאוד, כמו גם ניקוי תעלות האף בעזרת תרסיס מי מלח במקרה של גודש באף.


חשוב גם לאפשר לילדים לנוח ולא לחזור לפעילות אינטנסיבית עד שהשיעול יירגע. אם יש החמרה בשיעול או אם יתווספו לו סימפטומים נוספים, עדיף לקחת את הילדים לבדיקה רפואית.

הטיפול הטבעי

יש בשוק מכייחים טבעיים שיכולים לעזור להתמודד עם שיעול יבש, כמו ליקוריץ, שגם יכול להרגיע כאבי גרון, זעתר שיש לו תכונות אנטי וירליות, ושמן אקליפטוס שעוזר להוציא ליחה. 


גרינטוס הוא סירופ שמתאים גם לשיעול יבש וגם לשיעול רטוב. הסירופ מגיע בגרסה מיוחדת לילדים מעל גיל שנה, והוא מבוסס על דבש, קנה סוכר וצמחי מרפא כמו לחך, גרינדליה והליקריסיום, שנחשבים כצמחים שמקלים על גירוי בזמן שיעול. 

סירופ גרינטוס לא מדכא את השיעול אלא מבוסס על פורמולה שהחומרים שבה נצמדים לרירית של דרכי הנשימה ומונעים מגע בינה ובין חומרים מגרים.

קופון הנחה מעודכן - גרינטוס

צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד