חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

מה עוזר לשיעול? 5 עצות להפסקת שיעול


שיעול הוא תופעה רפלקסיבית טבעית של הגוף, אבל עם הזמן הוא יכול להחמיר, להציק ולהטריד, ולפגוע בתפקוד ובאיכות החיים. שיעול יכול להיגרם ממגוון סיבות מגירויים שונים כמו עישון או זיהום אוויר, אלרגיה דרך נגיפים וחיידקים ועד מחלות נשימה כמו אסטמה.
ברוב המקרים, השיעול יחלוף מעצמו תוך שבוע שבועיים, אך יתכנו מצבים שהשיעול ימשיך וילווה גם בתסמינים כמו חום, כאבי ראש וקשיי נשימה המחייבים בדיקת רופא. שיעול יכול להימשך גם אחרי החלמה מצינון או שפעת, דלקת  גרון ובעיקר נזלת ולכן, יש להיאזר בסבלנות אך גם לפעול למען הפחתת השיעול והקלה. 
מחפשים רעיונות שיעזרו? קבלו 5 דרכים נפוצות להתמודדות עם שיעול טורדני.
שתייה שעושה הבדל
צריכת נוזלים יכולה לסייע בשיכוך השיעול. הסיבה לכך היא שגוף מיובש עשוי להחליש את המערכת החיסונית ובעיקר לגרום לה לשחרר היסטמינים אשר מנפחים את האף ויוצרים ריר, שעשוי לגרום לשיעול. חשוב מאוד לצרוך נוזלים למניעת התייבשות ובמיוחד משקאות חמים המסייעים בהפחתת הגודש בין אם מדובר במשקה תה או על בסיס חליטות של צמחי מרפא הנקשרים בהקלת שיעול כמו ג'ינג'ר שמרפה את השרירים בדרכי הנשימה ונענע הכוללת רכיב הנקשר לקולטנים באף ובגרון ויכול להפחית את השיעול. אפשר בהחלט להמתיק בדבש שנקשר במחקרים שונים בהרגעת השיעול בעיקר בשעות הלילה.
איך מלח עוזר להפסקת השיעול?
יש סיבה נוספות לטעם שכדאי להחזיק מלח בבית כמו גרגור מלח להפחתת השיעול. מחקרים שונים הצביעו על כך שגרגור מים עם מלח יכולים להחליש את התסמינים של דלקות בדרכי הנשימה העליונות ולהקל גם על השיעול. אפשר לגרגר מים עם מלח בפה ולירוק ויש גם השפעה לריסוס מי מלח באף להפחתת הסימפטומים. דרך נוספת היא להשתמש במכשיר אינהלציה עם מי מלח להוצאת השיעול מהריאות.
שימוש מושכל במכשיר אדים קרים
שמירה על ניקיון דרכי הנשימה קריטית למאבק בשיעול מאוורור החלל דרך יציאה לאוויר הצח ועד שימוש במכשיר אדים המסייע על שמירת דרכי הנשימה ועל לחות. מכשיר אדים קרים במיוחד בעת הלילה, עת השיעול מתגבר, עוזר בדילול הגודש באף וכך בהקלה על השיעול.
נסו לבחור מכשיר אדים שיעשה את העבודה בדרך הטובה והיעילה ביותר: בדקו לאיזה גודל חלל מתאים המכשיר, כמה שעות הוא יכול לפעול ברציפות, האם הוא מכיל מיכל נפרד לשמנים ארומתיים, האם פעולת המכשיר שקטה ומאפשרת לישון, קיים ווסת לכיוון האדים וכדומה.
קופון הנחה מעודכן - גרינטוס
שמנים אתריים להקלה על השיעול
לארומתרפיה יש מה להציע לכם בכל הנוגע להפסקת השיעול ושמנים רבים בעלי תכונות ומאפיינים שהוכחו יעילים בהפחתת השיעול. אפשר לשלב את השמנים בדרכים שונות כמו באמבטיה, מכשיר אדים, מכשיר ייחודי להפצת שמן או למרוח על בית החזה ולעסות בעדינות, אך יש להתייעץ עם גורם מקצועי בעל הידע הנדרש לבחירת ושימוש נכון בשמנים. בין השמנים שיכולים לסייע להצטננות, שפעת ושיעול אפשר לציין את האקליפטוס, שהינו בעל השפעה חיובית על חיזוק מערכת החיסון ומחלות נשימה ורוזמרין המיועד להרגעת השרירים בקנה הנשימה.
גרינטוס להקלה על שיעול
מחפשים עזרה בהפסקת השיעול? כאן נכנס לתמונה גרינטוס, סירופ 100% טבעי להקלה על השיעול המתאים הן במצבים של שיעול יבש והן לשיעול עם ליחה. גרינטוס מבוסס על מיצוי פטנטי של פולירזינים ומוצילגים המסככים את מוקד השיעול בגרון. המרכיבים הטבעיים נדבקים לליחה ובשל נוכחות החומרים הצמחיים הפעילים חלה הקלה על הפרשת הליחה החוצה והסירופ מכיל גם שמנים המאיצים לשחרור ליחה ופועלים לחיטוי. 
קופון הנחה מעודכן - גרינטוס
צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד