חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

דברים שחשוב לדעת על שיעול טורדני


לא מפסיקים להשתעל? השיעול מציק לכם? הילדים סובלים משיעול טורדני שלא עובר ואפילו מחמיר בלילה? קבלו כמה דברים שחשוב לדעת על שיעול טורדני ודרכי ההתמודדות איתו. 
ממד הזמן
אורכה של תקופת השיעול משתנה מאדם לאדם ותלוי גם בגורם לשיעול, למשל זיהום וירלי או פגיעה במערכת החיסון. 
לרוב, השיעול חולף תוך שבוע, אבל יש מקרים שבהם הוא נמשך תקופה ארוכה יחסית. ילדים עלולים לסבול משיעול כרוני שנמשך כ-4 שבועות ומבוגרים עלולים לסבול ממנו למשך כ-8 שבועות. 
על פי נתונים, כ-50% מהאנשים שחולים בצינון יפתחו גם שיעול, אבל הוא יהפוך לכרוני רק במקרים מעטים.
שיעול טורדני – הבדילו בין הסוגים
יש הבדל בין שיעול רטוב לשיעול יבש.
שיעול רטוב מלווה בליחה ונחשב לשיעול פרודקטיבי. זהו רפלקס טבעי וחשוב שתפקידו הוא לשחרר את הליחה או את הריר שהצטברו בדרכי הנשימה.
שיעול יבש לעומת זאת, לא מלווה בליחה או בריר ותפקידו הפיזי הוא להוציא מהגוף גירויים שונים. 
בנוסף לשני אלה, יש גם את סוג השיעול הנבחני, שנפוץ בעיקר בקרב ילדים בני חצי שנה עד שלוש ונגרם מזיהום בדרכי הנשימה או נפיחות בגרון. 
לפי ההגדרה הרפואית, כששיעול רטוב או יבש נמשך יותר משלושה שבועות, הוא נחשב לטורדני.
הגורמים
הגורמים הנפוצים לשיעול טורדני הם דלקת בדרכי הנשימה העליונות ובמיוחד זיהומים באף ובגרון, דלקת בדרכי הנשימה התחתונות, שאיפת חומרים שגרמו לגירוי בגרון ובדרכי הנשימה, אלרגיות, אי ספיקת לב ועישון.
שיעול כשלעצמו הוא לא מדבק, אבל הוא כן יכול להפיץ מחלה זיהומית, נגיפית או חיידקית, במקרים שבהם המחלה עוברת באוויר. לכן, חשוב מאוד להימנע מקרבה לאדם חולה או משתעל, וחשוב שמשתעלים ישתעלו לתוך ממחטה או יכסו את פיהם בעזרת המרפק.
איך מקלים על שיעול טורדני ביום ובלילה
בדרך כלל, לשיעול טורדני יש נטייה להתגבר בשעות הלילה בגלל מנח הגוף.
בזמן השכיבה, הריר מטפטף ומגרה את החלק האחורי של הגרון, ולכן הוא מפעיל את רפלקס השיעול. בנוסף, בלילה הגוף חלש יותר ולכן קשה לו יותר להתמודד עם השיעול. אפשר לנסות להקל על השיעול, במיוחד אם הוא מלווה בנזלת, בעזרת מכשיר אדים או אמבטיה חמה, וניקוי תעלות האף עם תרסיס מי מלח.
אפשר גם לגרגר מי מלח, שיכולים להפחית את הנפיחות בגרון; לשתות או לגרגר כורכום, שיש לו תכונות אנטי דלקתיות; לשתות חליטת ג'ינג'ר, שנחשב לאנטי דלקתי ויכול להרפות את דרכי הנשימה; לאכול או לשתות דבש, שיש לו תכונות אנטי בקטריאליות ויכול להקל על גירוי בגרון; ולשתות חליטת טימין, שהוא צמח אנטי בקטריאלי ונוגד עוויתות.
גרינטוס - סירופ טבעי
גרינטוס הוא סירופ שמתאים גם לשיעול יבש וגם לשיעול רטוב וליחתי, ויעילותו הוכחה במחקרים קליניים. 
הסירופ מבוסס על דבש וצמחי מרפא כמו לחך, גרינדליה והליקריסום, ומגן על הרירית. החומרים בפורמולה נצמדים לרירית של דרכי הנשימה ומונעים מגע בינה ובין חומרים סביבתיים מגרים, ובמקביל גם מלחחים את דרכי הנשימה ומקלים על הפרשת הליחה. 
גרינטוס מיוצר בשתי פורמולות - אחת לילדים והשנייה למבוגרים.
קופון הנחה מעודכן - גרינטוס
צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד