חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

10 דברים שחשוב לדעת על שיעול טורדני


לא מפסיקים להשתעל? השיעול מציק לכם? הילדים סובלים משיעול טורדני שלא עובר ואף מחמיר בלילה? הנה עשרה דברים שחשוב לדעת על שיעול טורדני ודרכי ההתמודדות איתו. משך תקופת השיעול משתנה מאדם לאדם ותלוי גם בגורם לשיעול טורדני, למשל זיהום וירלי או פגיעה במערכת החיסון. לרוב השיעול חולף תוך שבוע, אבל ילדים עשויים לסבול משיעול כרוני כ-4 שבועות ומבוגרים כ-8 שבועות. על פי נתונים, כ-50% הסובלים מצינון יסבלו גם משיעול אך במקרים מעטים השיעול יהפוך לשיעול כרוני.
שיעול טורדני – הבדילו בין הסוגים
יש הבדל בין שיעול רטוב לשיעול יבש כאשר שיעול רטוב מלווה בליחה ונחשב שיעול פרודקטיבי רפלקס טבעי וחשוב אשר תפקידו לשחרר את הליחה או את הריר שהצטברו בגרון או בדרכי הנשימה ובין שיעול יבש שאינו מלווה בליחה או ריר. קיים גם שיעול נבחני שנפוץ בעיקר בקרב ילדים בגילאי חצי שנה עד שלוש הנגרם בעקבות זיהום בדרכי הנשימה או נפיחות בגרון כאשר השיעול נשמע כמו נביחה. אם השיעול לא חולף או מחמיר ומלווה בתסמינים כמו חום, קשיי נשימה, הקאות חשוב לפנות לרופא כדי לבצע בדיקות ולבחון מה המשמעות של השיעול או התסמינים.
הגורמים לשיעול טורדני הם: דלקת בדרכי הנשימה העליונות במיוחד זיהומים באף ובגרון או דלקות בדרכי הנשימה התחתונות, שאיפת חומרים שגרמו לגירוי בגרון ובדרכי הנשימה, אלרגיות ואי ספיקת לב. כמו כן, עישון יכול להוביל לשיעול כרוני.
קופון הנחה מעודכן - גרינטוס
איך מקלים על שיעול טורדני ביום ובלילה?
שיעול כשלעצמו לא מדבק, אבל הוא אמצעי הולכה להפצת מחלה זיהומית נגיפית או חיידקים אם המחלה מועברת על ידי טיפות מוטסות. כלומר מה שמדבקזה הנגיף עצמו ולא השיעול מאחר שהוא דרך להפצת נגיפים חשוב מאוד להימנע מקרבה או מגע ליד אדם חולה או משתעל וחשוב שמי שסובל משיעול ישתעל לתוך ממחטה או המרפק.
לרוב שיעול טורדני מתגבר יותר בשעות הלילה מהסיבה הפשוטה של מנח הגוף. בעת שכיבה הריר מטפטף ומגרה את אחורי הגרון ומפעיל כך את הרפלקס של שיעול. כמו כן, בלילה הגוף חלש יותר ועייף להתמודד עם השיעול. ניתן לנסות להקל על השיעול, במיוחד אם הוא מלווה בנזלת, באמצעות מכשיר אדים או אמבטיה חמה וניקוי תעלות האף, וייבוש הנזלת באמצעות תרסיס מי מלח.
יש תרופות סבתא שונות להתמודדות עם שיעול והפחתת התדירות או עוצמת השיעול. כך למשל, גרגור מי מלח נחשב לפעולה שיכולה לסייע בהפחתת נפיחות בגרון, כורכום שהינו בעל תכונות אנטי דלקתיות יכול לסייע, ג'ינג'ר שנחשב אנטי דלקתי יכול להרפות קרומים בדרכי הנשימה וגם דבש, שהוא בעל תכונות אנטי בקטריאליות, יכול להקל על גירוי בגרון ולסייע בהתמודדות עם שיעול טורדני כמו גם טימין שהיא אנטי בקטריאלית ונוגדת עוויתות.
יש כמה סוגים של תרופות להקלה על שיעול: מדכאי שיעול, מרחיבי סימפונות אשר נועדו להרפות את דרכי הנשימה. כדאי להתייעץ עם הרופא ולהתייחס גם להשפעות של לקיחת תרופות המדכאות את השיעול.
גרינטוס למאבק בשיעול
גרינטוס הוא סירופ שמתאים הן לשיעול יבש והן לשיעול ליחתי. המוצר מבוסס על דבש וצמחי מרפא כמו לחך, גרינדליה והליקריסום, ומגן על הרירית. החומרים בפורמולה נצמדים לרירית בכלי הנשימה ומונעים מגע בינה ובין חומרים מגרים בסביבה, וכן מלחחים ומקלים על הפרשת הליחה. גרינטוס נמצא יעיל גם במחקרים קליניים והוא משווק גם כסירופ לילדים וגם כסירופ למבוגרים.
קופון הנחה מעודכן - גרינטוס
צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד