חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

שיעול אלרגי - מה חשוב לדעת על התופעה


שיעול אלרגי נחשב לסימפטום של אלרגיות שמופעלות על ידי גירויים שונים, כי התגובה הטבעית של הגוף היא להיפטר מהגירוי בעזרת השיעול. לרוב, השיעול האלרגי מלווה גם בנזלת או בנוזלים שמגרים את הגרון ומעוררים שיעול. 

עונתי או כרוני

יש הבדל בין שיעול אלרגי עונתי ובין שיעול אלרגי כרוני. הראשון הוא תקופתי בעוד שהשני מתמשך לאורך זמן.

כמובן ששיעול עונתי קל יותר למנוע, אם יש באפשרותכם להתרחק מגורמי האלרגיה. אם אתם סובלים משיעול אלרגי כרוני, מומלץ להתייעץ עם גורם רפואי. 

גורמים ותסמינים של שיעול אלרגי כרוני

על פי ההגדרה הרפואית, שיעול שנמשך יותר משלושה שבועות נחשב לשיעול כרוני ובמקרים נדירים, שיעול אלרגי כרוני נמשך חודשים ארוכים ואפילו שנים.

התסמינים של שיעול אלרגי כרוני הם אידיבידואלים אבל הנפוצים מביניהם הם תחושה של נוזל שזורם בחלק האחורי של הגרון, צרידות, קוצר נשימה, צפצופים, אף סתום ואפילו תחושה של טעם חמוץ בפה או צרבת.

לא תמיד ברור ממה נובע השיעול האלרגי הכרוני. יש מקרים שבהם השיעול מופיע לפתע ומצבים שבהם השיעול הוא שארית של זיהום וירלי שכבר חלף, לפעמים השיעול הוא תוצר של אסתמה או שהוא נגרם מזיהום בדרכי הנשימה העליונות, מחלת ריפלוקס, מחלת ריאות כלשהי או לאחר לידה (תופעה יחסית נפוצה).

כמובן שאם השיעול נובע מבעיה רפואית רחבה יותר, מומלץ לקבל טיפול רפואי אבל כדאי לדעת גם שהרגלי חיים שונים יכולים לעורר או להחריף שיעול אלרגי כרוני. עישון כמובן הוא אחד ההרגלים המוכרים שגורמים לשיעול אבל גם מאכלים מסוג מסוים יכולים לגרום לשיעול אם יש לכם אלרגיה להם. אם אתם חושדים באלרגיית מזון, כדי לקבוע לעצמכם בדיקת אלרגיה ולאתר את החשוד, כדי שתדעו ממה להתרחק.

מלבד העובדה ששיעול אלרגי כרוני הוא מטרד בפני עצמו, הוא גם יכול ליצור בעיות מטרידות נוספות כמו הפרעות שינה, סחרחורת, כאב ראש, הזעה מוגברת, סדק בצלעות ואפילו בריחת שתן. לרוב, תתבקשו לעבור בדיקות רפואיות שונות, כמו צילומי רנטגן ובדיקת תפקודי ריאה, כדי שאפשר יהיה לאתר את מקור הבעיה ולטפל בה בדרך האפקטיבית ביותר.

סירופ טבעי להקלה על שיעול

הרפואה לא הצליחה לאבחן את הבעיה ואתם עדיין משתעלים? אולי כדאי לנסות את הדרכים הטבעיות להקל על השיעול ולשתות מים חמים עם דבש ולימון או להוסיף לחות לחלל בעזרת מכשיר אדים. 

אפשר גם לנסות סירופ טבעי, כמו גרינטוס. 

גרינטוס מכיל דבש (או קנה סוכר בפורמולה של הסירופ לילדים) ותמציות הצמחים לחך, גרינדליה והליקרסום. היתרון הבולט של גרינטוס הוא שהסירופ לא מדכא את פעולת השיעול אלא מכיל רכיבים שיכולים ליצור שכבה שמגינה על דרכי הנשימה העליונות מגורמים מגרים.

קופון הנחה מעודכן - גרינטוס

צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד