חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

שיעול אלרגי – מה חשוב לדעת על התופעה


הסיטואציה הבאה אולי מוכרת למי שסובל משיעול אלרגי: יצאתם לטבע לפיקניק, שכחתם לגמרי שאתם רגישים לדשא העוקצני ומאז אותו מאורע בחיק הטבע אתם לא מפסיקים להשתעלשיעול אלרגי נפוץ בנסיבות שונות ונחשב לסימפטום לאלרגיות שמופעלות על ידי גירויים שונים. התגובה הטבעית של הגוף היא להיפטר מהחלק שאחראי לגירוי וכך נוצר השיעול. לרוב שיעול אלרגי מלווה בנזלת אלרגית או נוזלים המגרים את הגרון ויוצרים שיעול. 
יש הבדל בין שיעול אלרגי עונתי ובין שיעול אלרגי כרוני, שהופך לשיעול כרוני מתמשך שהוא כבר חלק מהשגרה, אך גורם לאי נחת ומפריע לתפקוד במיוחד בשעות הלילה.

כדי לדעת אם השיעול הוא אלרגי עונתי, או מתמשך, אפשר לקבוע אבחון אצל הרופא וגם לשים לב להופעת השיעול בסיטואציות מסוימות, ולפרק הזמן שבו נמשך השיעולאם זהו שיעול אלרגי כדאי להימנע או להפחית אינטראקציה ומגע עם הנסיבות שעשויות להוביל להופעת השיעול האלרגי כמו למשל יציאה לטבע או להיות מוכנים לקראת עונת האביב בה לרוב השיעול מתעצם. 

קופון הנחה מעודכן - גרינטוס

מהו שיעול אלרגי כרוניגורמים ותסמינים
שיעול רגיל בין אם הוא יבש או רטוב (המלווה בליחה) נמשך לרוב פרק זמן של ימים ואם השיעול נמשך פרק זמן מעל 8 שבועות הוא לרוב מוגדר כבר כשיעול כרוני. לעיתים רחוקות יש אנשים שסובלים משיעול אלרגי כרוני במשך חודשים ואפילו שנים!

התסמינים של שיעול אלרגי כרוני משתנים מאחד לשני ולרוב מדובר בתחושה של נוזל הזורם בחלק האחורי של הגרון, צרידות, קוצר נשימה וצפצופים, אף סתום, קוצר נשימה ואפילו תחושה של טעם חמוץ בפה או צרבת.

לא תמיד ברור מדוע נוצר שיעול אלרגי כרוני, כשיש אנשים שהשיעול מופיע אצלם לפתע או כשארית לזיהום ויראלי ולא עוזב. לעיתים מדובר בשיעול שקשור לאסתמה או זיהום בדרכי הנשימה העליונות, מחלת ריפלוקס, מחלת ריאות כלשהי וזו תופעה שנפוצה גם לאחר לידה.

חשוב לדעת שיש תרופות מרשם, שעשויות לגרום לתופעה של שיעול כרוני בעיקר תרופת לטיפול בלחץ דם גבוה ואם כך המצב כדאי לבדוק מהן האלטרנטיבות שלכם.

הרגלי חיים שונים יכולים אף הם לעורר שיעול אלרגי כרוני כמו למשל, עישון ואפילו צריכת מאכלים מסוג מסוים אליהם מפתחים אלרגיה כלשהי וכאן נכנסת לתמונה בדיקת אלרגיה לבדיקת מהם אותם מזונות מהם כדאי להימנע כדי להיפטר מהופעת שיעול אלרגי.

הבעיה בשיעול אלרגי כרוני מתמשך היא שהוא יכול לגרום לבעיות מטרידות כמו למשל, הפרעות ונדודי שינה, סחרחורת וכאב ראש, הזעה מוגברת, סדק בצלע ואפילו תופעה לא נעימה בכלל של בריחת שתן. לרוב הרופא יפנה לבדיקות שונות לרבות צילומי רנטגן ובדיקת תפקודי ריאה כדי לבדוק מה הבעיה ובעיקר לאתר את מקור הבעיה כדי לטפל בה בדרך האפקטיבית ביותר.

גרינטוס 100% טבעי להקלה בשיעול
לא נמצאה בעיה כלשהי שאחראית כך ואתם עדיין משתעלים? קיימות אלטרנטיבות מהטבע להתמודדות והקלה עם השיעול בין אם שתיית משקה חם של דבש ולימון שיכול להפחית את הגירוי בחלק האחורי של הגרון ולהקל על השיעול או מכשיר אדים. יש פורמולות אמ"ר המשלבות צמחי מרפא להרגעת השיעול כמו גרינטוס - סירופ 100% טבעי. הסירופ כולל מיצוי פטנטי של פולירזינים ומוצילגים המסככים את מוקד השיעול בגרון והוא משולב עם שולב דבש, קנה סוכר (בסירופ לילדים בלבד) ותמציות צמחים של לחך, גרינדליה והליקרסום. היתרון הבולט שלו הוא שהוא אינו מדכא את פעולת השיעול אלא מכיל רכיבים היוצרים שכבת מגן החוצצת ומגינה על דרכי הנשימה העליונות מגורמים שעשויים לעורר גירוי ופועלים להקלה בעת השיעול.

קופון הנחה מעודכן - גרינטוס

צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד