חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

הכירו את סוגי השיעול הנפוצים


שיעול הוא תופעה שיכולה להפריע לתפקוד ולפגוע באיכות החיים. אם אתם סובלים משיעול שנמשך יותר מיומיים-שלושה, לפני הכול מומלץ ללכת לבדיקה רפואית כדי לברר מה המקור שלו

אז איך תדעו מאיזה סוג של שיעול אתם סובלים? הנה שלושת הסוגים העיקריים.  

הסוג הרטוב

שיעול עם ליחה או ריר הוא שיעול יצרני, בדרך כלל זמני, שנגרם מנגיפים כמו שפעת או הצטננות, או ממחלות כמו ברונכיטיס, ומלווה בכאבי גרון ונזלת, עיניים דומעות ועיטושים.

בגלל שהגוף מייצר ריר בזמן השיעול, סוג השיעול הזה עלול גם לגרום להקאות או לתחושה לא נעימה באזור הגרון, שנוצרת מכך שהגוף מנסה להיפטר מעודף הריר שנוצר מהזיהום

שיעול עם ליחה מכונה גם שיעול רטוב והוא נובע מבעיות בדרכי הנשימה התחתונות, לעומת שיעול יבש, שנפוץ יותר בדרכי הנשימה העליונות. בדרך כלל, התסמינים של שיעול רטוב נמשכים בין יומיים לשבועיים.

הסוג היבש

שיעול יבש הוא שיעול נפוץ שלא מלווה בריר ולכן לא נחשב לשיעול יצרני. השיעול היבש יכול לנבוע מאלרגיה, ריפלוקס, בעיה בדרכי הנשימה (הוא נפוץ מאוד בקרב אסתמטים) או זיהום וירלי, וגם מגירויים סביבתיים כמו זיהום אוויר, עשן או עובש.

שיעול יבש יכול להיות מלווה בלחץ בחזה או בקוצר נשימה ולהימשך עד חודשיים, כי דרכי הנשימה רגישות מאוד אחרי זיהום וירלי. בדרך כלל, שיעול יבש נמשך זמן ארוך יותר משיעול רטוב. 

הסוג הנבחני

אל תעלבו אם נאמר לכם שלילדים יש שיעול נבחני, כי זוהי תופעה נפוצה בקרב ילדים עד גיל 5 ומצב פחות שכיח בקרב מבוגרים. הסיבה שהשיעול הזה נקרא נבחני היא שהצליל שלה מאוד דומה לנביחה של כלב

בדרך כלל, שיעול נבחני הוא תוצר של נגיף, אבל לפעמים הוא נובע מתגובה אלרגית או מחשיפה לגירויים שוניםהשיעול יכול להיות מלווה בקשיי נשימה או נשימה כבדה, חום, קול צרוד וקושי לבלוע. אם התופעות הללו מחמירות, חשוב ללכת לבדיקה רפואית.

הסוג הטורדני והכרוני

שיעול מוגדר כטורדני או כרוני כשהוא נמשך יותר משמונה שבועות אצל מבוגרים ויותר מחודש אצל ילדים. הוא יכול להיות רטוב או יבש ולנבוע ממגוון של סיבות, כמו אלרגיה, בעיה בריאות, ריפלוקס או ברונכיטיס. אם אתם או ילדיכם סובלים  משיעול טורדני ובייחוד אם הוא מלווה בתסמינים כמו אובדן תיאבון, חום גבוה, כאב בחזה וקוצר נשימה, פנו לגורם רפואי. 

מה עושים כשמשתעלים

נסו להקל על השיעול בעזרת מכשיר אדים שמוסיף לחות לאוויר וגם שתייה של תה עם דבש, ג'ינג'ר וקורנית

יש בשוק מגוון של תרופות מדכאות שיעול, אבל אלה למעשה עלולות לפגוע במטרה הבסיסית של השיעול, שהיא פינוי של גירויים שונים מהגוף, ולפעמים גם מלוות בתופעות לוואי.

גרינטוס היא סירופ על בסיס דבש, קנה סוכר וצמחי מרפא (לחך, גרינדליה והליקריסום) להקלה על גירוי בזמן שיעול, לשיעול יבש או רטוב. החומרים בסירופ נצמדים לרירית בכלי הנשימה ומונעים מגע בינה לבין חומרים מגרים, ובמקביל גם מלחחים ומקלים על הפרשת הליחה. יעילות הסירופ הוכחה בשני מחקרים קליניים.

קופון הנחה מעודכן - גרינטוס

צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד