חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

זו לא רק מגפה: מה הסיבות לשיעול בלתי פוסק ואיך להפסיק


שיעול הוא לרוב רפלקס בלתי נשלט אך מציק מאוד אשר מתרחש כאשר העצבים בגרון ודרכי הנשימה מגורים בעקבות זיהומים, אוויר קר, חומרים כימיים או חלקיקי אבק, ריר וכדומהשיעול מזדמן לרוב נחשב תקין כיוון שבכוחו לנקות את הגרון ואת דרכי הנשימה, אבל שיעול שלא נעלם או אפילו מלווה בליחה מדממת - מחייב בדיקה.

בתקופת הקורונה כאשר אנחנו שומעים מישהו משתעל אנחנו מיד נכנסים ללחץ, חושבים אולי יש לו קורונה, כי שיעול הוא בין הסימפטומים של הנגיף. אבל לא כל שיעול הוא סימן לקורונה ורבים סובלים משיעול טורדני מתמשך בעקבות זיהומים וירליים אחרים, רגישות לזיהום, בעיות בנשימה ואפילו כתגובה אלרגית.

שיעול יכול לגרום לכאב בצלעות, לקטוע שינה, להגביר את רמת העייפות, להקשות על הדיבור ולפגוע בריכוז וגם באינטראקציה החברתית (במיוחד בתקופת הקורונה כשכולם תופסים מרחק ממי שמשתעל).

מה יכול לגרום לשיעולים מתמשכים ואיך תוכלו להרגיע את השיעול הקדחתני?

למה אנחנו משתעלים?

שיעול הוא תופעה נפוצה של צינון או שפעת ויש לקחת בחשבון שאפילו אם החלמתם מנגיף, ייתכן שתמשיכו להשתעל תקופה ארוכה אחרי בעקבות הצטברות ריר או שאריות של דלקתשיעול שכיח גם במצבים של דלקות בדרכי הנשימה העליונות כמו זיהומים באף ובגרון המלווים בנזלת. אלרגיה עשויה להיות מלווה בשיעול מציק בין אם זו אלרגיית אביב או אלרגיה אחרת.

זיהום אוויר עשוי להשפיע על הופעת שיעולים במיוחד אצל אנשים רגישים מאוד או כאשר מדובר בזיהום אוויר משמעותי על אחת כמה וכמה בקרב מי שסובל מקשיי נשימה או אסתמה. מעשנים כבדים אף הם עשויים לסבול משיעול שנגרם בעקבות העישון.

מצב בריאותי שיכול לגרום להופעת שיעול הוא מחלת רפלוקס במערכת העיכול, כשתוכן הקיבה זורם חזרה לוושט והזרימה לאחור מעוררת רפלקס בקנה הנשימה וגורמת לשיעול, שיכול לגרום גם לבחילה ואפילו להקאהאם השיעול מלווה בסימפטומים של חום גבוה, כאבים בחזה, כאבי ראש עזים או דם חשוב לפנות מיד לרופא וכן אם השיעול הופך לשיעול כרוני הנמשך למעלה מ-8 שבועות.

קופון הנחה מעודכן - גרינטוס

מה עושים אם השיעול לא עובר?

במידה וידועה לכם רגישות כלשהי או נטייה לאלרגיה, כדאי לבחון כיצד ניתן להימנע או להפחית את הסיכוי לתגובה אלרגית כמו התרחקות ממוקד הזיהום או שמירת מרחק מהגורם האלרגני.

כאשר מדובר בדלקת המלווה בנזלת, חשוב מאוד לנסות לייבש את הנזלת בין אם באמצעות שימוש בתרסיס אף, מי מלח המותזים לאף לניקוי תעלות האף או שימוש במכשיר אדים וביצוע אינהלציה. אם הדלקת כוללת גם קשיי נשימה אפשר לבדוק שימוש במכשיר שמסייע לוויסות הנשימה כמו משאף. במקרים מיוחדים יינתנו תרופות המבוססות על סטרואידים במרשם רופא בלבד לרוב לתגובה מוגבלת ועל פי מינון מדויק. בתקופת השיעול כדאי גם להימנע או להפחית מוצרי מזון או משקאות בעלי סיכוי גבוה יותר לתגובה אלרגית כמו חלב פרה, בוטנים וכדומה ובמיוחד כשמדובר ברפלוקס יש להימנע מקפאין, מאכלים עתירי שומן או אוכל חריף.
כדאי גם להימנע מעישון וממאמץ יתר, להקפיד על שנת לילה טובה במנח שמאפשר הגבהת הראש.

מקלים על הגירוי בזמן שיעול

אין סיבה לסבול משיעול וכדאי לחפש את הדרך להפסיק אותו. גרינטוס הוא סירופ להקלה על גירוי בזמן שיעול המתאים הן לשיעול יבש והן לשיעול עם ליחה ופועל תוך הגנה על הרירית וסילוק הליחה. הסירופ פותח כך שייצמד לרירית, ימנע מגע בינה ובין גורמים מגרים חיצוניים ויסייע בסילוק הליחה והוא מכיל מיצוי פטנטי של פולירזינים ומוצילגים המסככים את מוקד השיעול בגרון.

קופון הנחה מעודכן - גרינטוס

צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד