חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

מה הסיבות לשיעול בלתי פוסק ואיך להפסיק אותו


שיעול הוא לרוב ריפלקס בלתי נשלט שקורה כשהעצבים בגרון ובדרכי הנשימה מגורים בעקבות זיהומים, אוויר קר, חומרים כימיים, חלקיקי אבק, ריר וכדומהשיעול זמני ונקודתי נחשב בדרך כלל כתקין כי הוא מנקה את הגרון ואת דרכי הנשימה, אבל שיעול שלא נעלם או אפילו מלווה בליחה מדממת מחייב בדיקה.

בתקופת הקורונה, כשאנחנו שומעים מישהו משתעל אנחנו מיד נכנסים ללחץ כי שיעול הוא בין הסימפטומים הנפוצים ביותר של הנגיף. אבל כמובן שלא כל שיעול הוא תסמין של קורונה ושיעול טורדני מתמשך יכול להיגרם מזיהומים וירליים שהם לא קורונה, רגישות לזיהום סביבתי, בעיות בנשימה ואפילו תגובה אלרגית.

שיעול יכול לגרום לכאב בצלעות, להפרעות שינה, לעייפות, לקשיים בדיבור ולפגיעה בריכוז.

אם כן, מהם הגורמים לשיעול מתמשך ואיך אפשר להרגיע אותו?

למה אנחנו משתעלים?

שיעול הוא תופעה נפוצה של צינון או שפעת והוא יכול להימשך גם אחרי ההחלמה מהמחלה בגלל הצטברות של ריר או שאריות של דלקת. השיעול שכיח גם במצבים של  זיהומים באזור האף והגרון, שמלווים בנזלת. חוץ מאלה, גם אלרגיה וזיהומים שונים הם גורמים לשיעול.

עלייה בזיהום האוויר יכולה לעורר שיעולים, במיוחד אצל אנשים רגישים שסובלים מקשיי נשימה או אסתמטיים, וכמובן שגם מעשנים עלולים לסבול משיעול. ריפלוקס - מצב שבו תוכן הקיבה חוזר לוושט - יכול גם הוא לגרום לשיעול שמלווה בבחילה ואפילו הקאה

אם השיעול מלווה בסימפטומים של חום גבוה, כאבים בחזה, כאבי ראש או דם, או אם השיעול הופך לכרוני ונמשך יותר משמונה שבועות, חשוב לפנות מיד לגורם רפואי.

מה עושים אם השיעול לא עובר?

אם יש לכם רגישות כלשהי או נטייה לאלרגיה, נסו להימנע או להפחית את החשיפה שלכם לגורמים כמו זיהום או החומר האלרגני.

כשמדובר בדלקת שמלווה בנזלת, חשוב מאוד לנסות לייבש את הנזלת בעזרת תרסיס אף, שטיפת האף עם מי מלח או מכשיר אדים ואינהלציה. אם הדלקת גם גורמת לקשיי נשימה, אפשר לבדוק שימוש במכשיר שעוזרת לווסת את הנשימה, כמו משאף. במקרים מיוחדים תוכלו לקבל מרשם רפואי לתרופות שמבוססות על סטרואידים לשימוש לתקופה מוגבלת ובמינון מדויק.

כדי להקל על השיעול כדאי להימנע ממוצרי מזון או משקאות שיכולים לגרום לתגובה אלרגית כמו חלב פרה, בוטנים וכדומה. אם אתם סובלים מריפלוקס, כשמדובר ברפלוקס יש הימנעו מקפאין, מאכלים עתירי שומן או אוכל חריף

באופן כללי, אם אתם משתעלים כדאי שתמנעו מעישון וממאמץ יתר, ותקפידו על שנת לילה טובה כשחלק הגוף העליון שלכם מוגבה מעט.

מקלים על הגירוי בזמן שיעול

גרינטוס הוא סירופ להקלה על הגירוי בזמן שיעול שמתאים גם לשיעול יבש וגם לשיעול עם ליחה ופועל תוך הגנה על הרירית וסילוק הליחה. תפקידו של הסירופ הוא להיצמד לרירית, למנוע מגע בינה ובין גורמים מגרים חיצוניים ולעזור לסלק את הליחה. גרינטוס מכיל מיצוי פטנטי של פולירזינים ומוצילגים, שמסככים את מוקד השיעול בגרון.

קופון הנחה מעודכן - גרינטוס

צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד