חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

מי מפחד משיעול?


שומעים מישהו משתעל ונלחצים? אתם לא לבד. שיעול הוא אומנם אחד הסימפטומים של הקורונה, אבל קיימים גורמים רבים להופעת שיעולים ויש גם סוגים שונים של שיעול - משיעול יבש דרך שיעול רטוב ועד שיעול נבחני.

איך תדעו מה גרם לשיעול, באיזה סוג שיעול מדובר ואיך להקל עליו? אל חשש, הנה כל התשובות.

להשתעל ביעילות

שיעול יכול להיגרם ממגוון סיבות: מזיהום אוויר דרך סגנון חיים, כמו עישון, ועד זיהום של נגיפים וחיידקים ובעיות בדרכי הנשימה כמו אסטמה, אבק ואבקני צמחים שבאוויר ועוד.

אם שיעול לא עובר תוך שמונה שבועות, הוא נחשב שיעול כרוני ואם השיעול מאופיין גם בדימום או בתופעות שונות המהוות תמרור אזהרה יש לפנות לרופא לצורך בדיקה ואף צילום רנטגן. 

מכל מקום, חשוב להבחין בין סוגים שונים של שיעול. שיעול רטוב הוא שיעול פרודקטיבי המלווה בליחה ונחשב כרפלקס טבעי הנועד לנקות את הגרון מריר או מגירויים זרים בעוד שיעול יבש לא מלווה בליחה והיות והגרון לא מייצר כמות מספקת של ריר הוא גורם לגירוי בגרון. שיעול יבש לרוב נפוץ בעקבות מחלה נשימתית כמו הצטננות או שפעת וכאמור יוצר תחושה מדגדגת בגרון.

קופון הנחה מעודכן - גרינטוס

שיעול נבחני הוא שיעול נפוץ בקרב גילאי חצי שנה עד שלוש שנים, כאשר הוא מזוהה עם זיהום בדרכי הנשימה העליונות והסימפטומים כוללים קול צרוד, חום, נשימה רועשת או עמוקה. אם השיעול לא עובר או מחריף ומצטרפים אליו תסמינים מדאיגים כמו קשיי נשימה או עור כחלחל חשוב לפנות לרופא. 

ההידבקויות בזיהומים שעשויים לגרום לשיעול יכולות להתרחש בסיטואציות רבות במגע עם טיפות נשימה נגועות ומכאן החשיבות של שמירת מרחק מאנשים חולים לא רק בתקופת הקורונה אלא בכל עת כולל הקפדה על כללי היגיינה וכמובן, תשומת לב להתגברות השיעול או תסמינים נוספים.

להקל על השיעול בדרכים פשוטות לביצוע
שיעול טורדני המשך מספר ימים אינו נעים כלל ופוגע בשנת לילה ובתפקוד. הבשורות המעודדות הן שאפשר להקל על השיעול עם מוצרים שנמצאים במזווה הביתי. התרופה הביתית הפופולרית של תה עם דבש, ג'ינג'ר המאופיין בתכונות אנטי דלקתיות שיכולות להרפות קרומים בדרכי הנשימה וכך להפחית את עוצמת ותדירות השיעול. 

ניתן להקל על השיעול גם באמצעות אדים במיוחד אם השיעול מלווה בנזלת. יש למלא קערה במים עם שמנים כמו שמן אקליפטוס, מנטה ורוזמרין ולשאוף את האדים למשך מספר דקות או להשתמש במכשיר אדים שיפעל כל הלילה. נזלת ואף סתום יכולים להקשות מאוד במצבי שיעול ואפשר להשתמש במכשיר שואב נוזלת או בתרסיס מי מלח כדי לדלל את הנזלת ולנקות את תעלות האף.

גרגור מי מלח יכול לנקות את הריר מהגרון וכדאי גם להימנע ככל שניתן מגירויים כמו בשמים או אבק. במידה והשיעול מתגבר בעת שכיבה מומלץ להשתמש בכרית כדי להרים את הראש. 

מנגנון ההגנה שנחלץ לעזרה
חשוב לעצור או להקל על השיעול לפני שהוא יגרום לכאבים בבית החזה או בצלעות ושיעול חזק בהחלט יכול לגרום לכאבים באזורים אלה.

תרופות שנועדו לטיפול בשיעול לרוב מדכאות שיעול. כדי להקל על השיעול בלי לדכאו לחלוטין, ותוך כדי כך להרגיע ולהגן על הרירית, אפשר להשתמש בסירופ גרינטוס שמעודד סילוק ליחה ומרגיע גירויים. לסירופ יש מנגנון הגנה שמקל על השיעול על ידי כך שהוא מתמקד במקור הבעיה. 

גרינטוס סירופ מבוסס על רכיבים שמסייעים בהתמודדות עם שיעול ולא מכיל גלוטן כך שהוא מתאים גם לחולי צליאק. הסירופ מבוסס על רכיבים מולקולריים צמחיים ודבש ומקל למעשה על דלקת הרירית באמצעות יצירת שכבת מגן נגד ליחה ומתאים לכל סוג שיעול.

קופון הנחה מעודכן - גרינטוס

צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד