חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

מי מפחד משיעול?


שומעים מישהו משתעל ונלחצים? אתם לא לבד. שיעול הוא אומנם אחד הסימפטומים של קורונה, אבל יש עוד הרבה מאוד גורמים לשיעול ויש גם סוגים שונים ומגוונים - משיעול יבש דרך שיעול רטוב ועד שיעול נבחני.

איך תדעו מה גרם לשיעול, באיזה סוג של שיעול מדובר ואיך להקל עליו? אל חשש, הנה כל התשובות.

להשתעל ביעילות

שיעול יכול להיגרם ממגוון של סיבות: זיהום אוויר, עישון, אלרגיות שונות, זיהום נגיפי וחיידקי, ובעיות בדרכי הנשימה כמו אסטמה.

אם שיעול לא עובר תוך שמונה שבועות, הוא נחשב לכרוני ואם השיעול שלכם מלווה בדימום או בתופעות אחרות, מומלץ לעבור בדיקה רפואית שאולי תכלול גם צילום רנטגן. 

יש שלושה סוגים עיקריים של שיעול. 

  • שיעול רטוב הוא שיעול פרודקטיבי שמלווה בליחה ונחשב כרפלקס טבעי שנועד לנקות את הגרון מריר או מגירויים זרים. 
  • שיעול יבש לא מלווה בליחה ובגלל שהגרון לא מייצר מספיק ריר נגרם הגירוי לשיעול. בדרך כלל, שיעול יבש נגרם בעקבות מחלה נשימתית כמו הצטננות או שפעת.
  • שיעול נבחני נפוץ בקרב ילדים בני חצי שנה עד שלוש ובדרך כלל נגרם בעקבות זיהום בדרכי הנשימה העליונות. הסימפטומים כוללים קול צרוד, חום ונשימה רועשת או עמוקה. אם השיעול לא עובר או מחריף ומצטרפים אליו תסמינים מדאיגים כמו קשיי נשימה או עור כחלחל, פנו לגורם רפואי. 

להקל על השיעול בדרכים פשוטות

אפשר להקל על כל סוגי השיעול עם מוצרים שנמצאים במזווה בכל בית. המרקחת הביתית הפופולרית ביותר היא תה עם דבש וג'ינג'ר, שיש להם תכונות אנטי דלקתיות שיכולות להרפות את הקרומים בדרכי הנשימה וכך להפחית את עוצמת ותדירות השיעול. 

אפשר להקל על שיעול שמלווה בנזלת גם בעזרת אדים. אם אין לכם מכשיר אדים, מלאו קערה במים רותחים וטפטפו לתוכם שמנים אתריים כמו שמן אקליפטוס, מנטה ורוזמרין. כסו את אזור הקרקפת עם מגפת, התכופפו אל הקערה כך שהמגבת תחסום בריחה של האדים החוצה ונשמו נשימות עמוקות למשך כמה דקות. אם יש לכם מכשיר אדים, הפעילו אותו במשך כל הלילה. 

נזלת ואף סתום יכולים להחמיר את השיעול אז כדאי לנקות את מעברי האף, אם על ידי קינוח אף או בעזרת שטיפה עם תרסיס מי מלח, שמדלל את הנזלת ומאפשר שאיבה שלה במקרה של ילדים קטנים או קינוח אף אפקטיבי יותר.

גרגור של מי מלח יכול לנקות את הריר מהגרון ובמקביל, כדאי גם להימנע מגירויים כמו בשמים או אבק עד כמה שאפשר. אם השיעול מתגבר כשאתם נשכבים, הרימו את המנח של הראש בעזרת כריות.

מנגנון ההגנה שנחלץ לעזרה

מרבית התרופות שנועדו לטפל בשיעול מדכאות אותו. כדי להקל על השיעול בלי לדכא אותו ותוך כדי כך גם להרגיע ולהגן על הרירית, אפשר להשתמש בסירופ גרינטוס, שמעודד סילוק של ליחה ומרגיע גירויים. לסירופ יש מנגנון הגנה שמקל על השיעול על ידי כך שהוא מתמקד במקור הבעיה. 

הסירופ מבוסס על רכיבים מולקולריים צמחיים ודבש ומקל למעשה על דלקת הרירית על ידי כך שהוא יוצר שכבת מגן נגד ליחה ומתאים לכל סוג שיעול. הסירופ לא מכיל גלוטן.

קופון הנחה מעודכן - גרינטוס

צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד