חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

מהו שיעול נבחני ואיך אפשר להקל עליו?


שיעול נבחני נפוץ בעיקר בקרב ילדים בני חצי שנה עד שלוש. אצל אחוז קטן מהילדים דרכי הנשימה מתנפחות עד כדי כך שהן מפריעות לנשימה ולכן, לעיתים נדירות, ייתכן שיהיה צורך בטיפול רפואי ואפילו באשפוז.

קווים לדמותו של שיעול נבחני

שיעול נבחני נגרם מזיהום בדרכי הנשימה העליונות או בעקבות נפיחות בגרון. 

ילדים רבים סובלים משיעול נבחני שמחריף כשהם בוכים ויכול להיות מלווה בצרידות, נשימות עמוקות ורועשות, וקושי לבלוע. השיעול נשמע כמו נביחה או ציוץ גבוה, שמתעצם בעיקר כשהילדים נושמים עמוק, ובדרך כלל מופיע בלילות. סימפטומים שכיחים נוספים הם נזלת וחום, וככל שדרכי הנשימה העליונות נפוחות יותר כך יגברו הצרידות והשיעול. בנוסף, הנשימה נעשית מהירה יותר ובמקרים חמורים, אם נוצר חוסר חמצן הילדים גם יכולים להחוויר. חשוב מאוד להרגיע את הילדים, כי השיעול מתעצם ככל שהם נסערים יותר.

שיעול נבחני יכול להימשך כמה ימים וגם יותר, ולהיות מלווה בכאבים. הוא נפוץ יותר בעונות הסתיו והחורף, ונגרם בעיקר מזיהומים וירליים כמו צינון או שפעת. אם השיעול מחמיר או לא מפסיק, רצוי לעבור בדיקה רפואית.

מאדים ועד שמנים 

לפני הכול שמרו על ההיגיינה של הילדים ובעיקר שטפו את ידיהם ידיים עם סבון, כדי להימנע עד כמה שאפשר מהידבקות במחלות וירליות.

אם התפתחה נזלת, כדאי לנסות לנקות את מעברי האף עם תרסיס מי מלח. אם השיעול לא חמור, אפשר לנסות להקל עליו עם מכשיר אדים או מקלחת חמה, כי אוויר חם ולח יכול להרגיע שיעול נבחני. 

בנוסף, חשוב לאוורר היטב את חדר הילדים ולהכניס פנימה אוויר צח, וגם לוודא שהשיעול לא מונע מהילדים לשתות מספיק.

יש שמנים אתריים שונים שיכולים לעזור לטפל בזיהומי נשימה כמו אניס, אקליפטוס, מנטה ועץ התה, אבל לשימו לב שלא מתפתחות תופעות לוואי או תגובה אלרגית כשהילדים נושמים את השמנים האתריים. 

קור יכול גם הוא להרגיע את השיעול - מאוויר צח וקר ועד קרטיבים, שמלחלחים ומקררים את הגרון. 

כדי לעזור לילדים להירגע, אפשר להשמיע להם מוזיקה נעימה אפילו לצפות בטלוויזיה, שאולי תסיח את דעתם מהשיעול. גם תה קמומיל, דבש ומיץ לימון יכולים לעזור, אבל אם אתם בוחרים בדבש ודאו שהילדים בני יותר משנה. אל תתנו דבש לילדים צעירים מגיל שנה.

גרינטוס הוא סירופ טבעי שמכיל דבש, תמצית עלי לחך, תמצית מיובשת של גרינדליה ושמנים חיוניים כמו אקליפטוס, כוכב אניס ולימון. גרינטוס עוזר לווסת את השיעול בעזרתם של ארבעה מנגנונים: 

  • יצירת מחסום מכני שבולם את מגע הרירית עם גורמים מגרים.
  • ויסות של כמות הליחה.
  • ניגוד פעולת החמצון של רדיקלים חופשיים שמיוצרים בזמן הדלקת.
  • הפחתת החיכוך עם הלוע, שגורם לגירוי נוסף.

קופון הנחה מעודכן - גרינטוס

צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד