חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

איך להעביר שיעול במהירות?


מטרת השיעול היא לעזור לנקות את דרכי הנשימה מכל מיני גורמים והוא נחשב למנגנון שמועיל מאוד לגוף. עם זאת, כשהשיעול נמשך זמן רב או מחמיר הוא יכול להיות סמפטום של מחלה או זיהום כלליים יותר. אם השיעול מחמיר ומלווה בסימפטומים נוספים כמו חום גבוה, קשיי נשימה וכדומה, מומלץ לעבור בדיקה רפואית. 

במקרים שבהם השיעול הוא שארית של מחלה שכבר הסתיימה, כמו זיהום וירלי, או במצבים שבהם השיעול לא מלווה בסימפטומים נוספים, אפשר לנסות להתמודד איתו בדרכים שונות כמו צמחי מרפא, הוספת לחות לחלל או אוויר צח.

אז איך תוכלו להעביר שיעול במהירות? הנה כמה דרכים שיכולות לעזור.

להפוך את הלימון ללימונדה

צריכה של נוזלים, ובעיקר מים חמים עם דבש ולימון - שמחקרים שונים מצאו שהם יעילים בהפחתת עוצמת השיעול - הם אחת הדרכים הפשוטות ביותר להקל על שיעול גם אצל ילדים מגיל שנה ומעלה וגם אצל מבוגרים. אפשר לשתות גם חליטה של קורנית (טימין) וג'ינג'ר, וגם נענע יכולה לעזור להרגיע את השיעול כי יש בה רכיב שנקשר לקולטנים באף ובגרון, ויכול לעזור להקל על השיעול. 

אבל לא משנה מה תשתו (ואנחנו מוציאים מהכלל הזה משקאות מוגזים וממותקים), העיקר שתמנעו מהתייבשת ותשתו הרבה.

דמעות בצל

לא תאמינו אבל בצרפת ובספרד מרבים להשתמש בבצל להקלה על שיעול כי האדים החזקים שנפלטים מבצל חתוך יכולים להפסיק את השיעול.

רוצים לנסות? חתכו את הבצל לרבעים והשאירו אותם על צלחת ליד המיטה. מי יודע, אולי המנהג העתיק הזה באמת יעזור לכם.

האדים והשמנים שעושים הבדל 

הוספת לחות יכולה לעזור להרגיע גירויים בדרכי הנשימה, במיוחד אם האף סתום. אפשר להשתמש במכשיר אדים במהלך הלילה או למלא קערה במים חמים, לכסות את הראש עם מגבת, להתכופף אל הקערה למשך כמה דקות ולנשום בנינוחות, כשהמגבת לא מניחה לאדים לברוח. מומלץ גם לנקות את תעלות האף עם תרסיס מי מלח או מכשיר ידני לשאיבת נזלת.

אפשר גם להריח שמנים אתריים שעוזרים להקל על שיעול, כמו שמן אקליפטוס ואניס, או לעסות את בית החזה עם שמנים אתריים מתאימים, במיוחד לפני השינה. 

שנת לילה טובה חשובה מאוד ותורמת להתמודדות עם השיעול, כמו גם חיזוק המערכת החיסונית. נסו לישון עם כריות כדי להרים את הראש ולעזור לריר להתנקז. 

האוורור קובע

אווררו היטב את החלל כדי שייכנס אוויר צח לאורך כל שעות היום. 

אם השיעול נגרם מזיהומים או אלרגנים, נקו היטב את הבית ואם האלרגיה היא לאבקנים או מזהמים שונים, במקום לאוורר את החלל עם אוויר מבחוץ הפעילו מזגן. 

לדכא או לא לדכא

יש שתי אפשרויות להקל על שיעול בעזרתם סירופים ותרופות - או להשתמש בתרופות שמדכאות שיעול על ידי עצירה של רפלקס השיעול, או לקחת פורמולות שמבוססות על רכיבים טבעיים שמווסתים את השיעול. 

גרינטוס הוא סירופ טבעי שמכיל רכיבים כמו דבש, תמצית עלי לחך, לימון ואקליפטוס, והוא מתאים לכל סוגי השיעול וגם לגילאים שונים.

קופון הנחה מעודכן - גרינטוס

צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד