חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

שיעול בלילה בשכיבה: מה עושים עם התקפי שיעול בלילה?


הלילה הגיע אבל השיעולים הבלתי פוסקים מפריעים לכם להירדם? או אם כבר הצלחתם להירדם, השיעול הטורדני מעיר אתכם ולא מניח לכם לישון שנת לילה רציפה? אז כדאי שתדעו שהתקפי שיעול בלילה ובכלל שיעול בשכיבה הם תופעה נפוצה, בעיקר אצל אנשים שסובלים מזיהומים וירליים. אבל, השיעולים הליליים יכולים להימשך שבועות ארוכים גם אחרי שמחלימים מהזיהום הוירלי, בין אם זה צינון, שפעת או וירוס אחר. 
כל עוד לא מדובר בדלקת ריאות או בקשיי נשימה שדורשים טיפול רפואי, מומלץ לנסות להקל על השיעול בדרכים שונות כדי שתוכלו לישון טוב יותר בלילה. זכרו ששנת לילה איכותית היא חיונית לתפקוד שלכם וחוסר שינה עלול לגרום לבעיות בריכוז וגם להחליש את המערכת החיסונית.
שיעול בלילה בתנוחת שכיבה הוא תופעה ידועה שנגרמת מכך שבשכיבה, הריר יכול לטפטף במורד החלק האחורי של הגרון ולהפעיל את רפלקס השיעול. השיעול עצמו אומנם עוזר לנקות את הגרון ואת דרכי הנשימה, ומטרתו להיפטר מגירויים מטרידים, אבל הוא גם מציק מאוד, בטח בשעות הלילה.
אז איך אפשר להקל על התקפי השיעול בלילה ולישון טוב יותר?
אדים, ניקיון ומה שביניהם
במהלך השינה הגוף מייצר יותר רוק וזה משפיע על היובש בגרון, כך שהגרון רגיש יותר לגירויים מהאוויר. הפעלת מכשיר אדים במהלך השינה יכולה לעזור לשמור על הלחות בגרון ולהגן עליו מפני גירויים. תוכלו גם להוסיף לאדים טיפות של שמן אקליפטוס, שנחשב לשמן שפותח את דרכי הנשימה, או לטפטף כמה טיפות של שמן אקליפטוס על הכרית כדי שתוכלו לנשום אותו במהלך הלילה. 
מקלחת חמה לפני השינה היא דרך פשוטה, קלה ואפילו מפנקת ומרגיעה להקל על הגודש בחזה ולשחרר ליחה. 
נסו גם להימנע מגירויים כמו אבק ואלרגנים למיניהם, שעלולים להחמיר את עוצמת השיעול. הימנעו מעישון, אווררו היטב את החללים ובייחוד את חדר השינה, ונקו את הבית ביסודיות פעם בשבוע עם דגש על שאיבת אבק. 
משנה תנוחה משנה שיעול
המנח של הגוף משפיע על השיעול בלילה ולכן כדאי לשקול להחליף אותו. כאמור, בזמן השכיבה כוח הכבידה מושך את הריר במעברי האף ובמורד הגרון. כדי למנוע את ירידת הריר, נסו לשכב בזווית של 45 מעלות ועם הראש מורם. אפילו אם לא נוח לכם בהתחלה, כל עוד התנוחה הזאת תקל על השיעול היא בסופו של דבר תאפשר לכם לישון טוב יותר ולכן מומלץ להתעקש עליה למשך לילה או שניים, ולבדוק אם היא עוזרת.
שיהיה לילה טוב ולרוויה 
חשוב מאוד להימנע מהתייבשות בשעות הלילה, כי גרון יבש גורם לתחושת עקצוץ וגרד, שיכולה להגביר את השיעול. 
לכן, שתו הרבה מים אבל גם תה ירוק, מים חמים או מים חמים עם לימון, כי הנוזל החם עוזר לפרק את הריר בדרכי הנשימה. מחקרים שונים מראים שגם דבש יכול לעזור, כי הוא נחשב לחומר אנטי דלקתי ויש עדויות לכך שהוא מקל על שיעולים ליליים. לפני השינה, במיוחד אם הגרון כואב ומגורה, כדאי לגרגר מי מלח חמים שעוזרים לנקות את הריר בגרון. שימו לב שאתם לא בולעים את המים המלוחים, אלא רק מגרגרים אותם. אגב, צרבת עשויה להחמיר את השיעול בלילה ולכן נסו להימנע מאלכוהול וקפאין לפחות שלוש שעות לפני השינה, וגם ממאכלים שגורמים לכם לצרבת.
לבסוף, נסו פורמולות שמבוססות על חומרים טבעיים, כמו סירופ גרינטוס.
קופון הנחה - גרינטוס
צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד