חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

תרופות סבתא לשיעול שחייבים להכיר


מחליטת ג'ינג'ר ועד שורש המרשמלולסבתות שלנו היו רעיונות יצירתיים להתמודדות עם השיעול. חלק מהמרכיבים שהסבתות שילבו בעבר במתכונים תוצרת בית, נחקרו ואף הוכחו מדעית ומצאו את דרכם לפורמולות וסירופים נגד שיעול.

קבלו אוסף של תרופות סבתא לשיעול מצמחי מרפא ועד שימוש באמצעים אלטרנטיביים. 

סוד הג׳ינג׳ר 

הג'ינג'ר הוא צמח עשבוני רב שנתי המכיל תרכובות אנטי דלקתיות שבמחקרים מדעיים ואחרים שונים נמצאו כבעלות השפעה חיובית על הרפיית קרומים בדרכי הנשימה כך שהן יכולות גם לסייע בהפחתת השיעול. תכונות אנטי דלקתיות אלה עשויות לעזור גם בכאבי גרון ובחיזוק המערכת החיסונית. 

קיימות מגוון דרכים להשתמש בג'ינג'ר להרגעת השיעולפורסים חתיכות ג'ינג'ר וחולטים במים חמים, אפשר בשילוב עשב לימון שאף הוא עשיר בתכונות אנטי דלקתיות, לסחוט ג'ינג'ר לכוס עם מים חמימים ולימון או להשתמש בסוכריות ג'ינג'ר או אבקת ג'ינג'ר.

אדים מכל הכיוונים

מכשיר אדים יכול לסייע במצבים של שיעול רטוב עם ריר וליחה ומי שאינו מחזיק במכשיר אדים יכול להשתמש בחלופות כמו למשל: לטבול באמבטיה חמה אפופת אדים או להכין קערה גדולה עם מים חמים, לרכון מעל הקערה עם מגבת מעל הראש כך שנוצרת מעין מלכודת אדים ולשאוף את האדים למשך כמה דקות. 

קופון הנחה מעודכן - גרינטוס

למקומות, הכן, גרגר (מי מלח)

תרופת סבתא נפוצה לשיעול היא גרגור של מלח ומים בתמיסה אחת כאשר פעולת הגרגור של המלח יכולה לסייע בהתמודדות עם גירוי וגרד בגרון כמו גם עם שיעול. מערבבים כוס מים עם כפית מלח ומגרגרים ויורקים לכיור וחוזר חלילה. 

המלח במים מסייע להפחתת נפיחות ודלקת בגרון, שלעיתים עלולים לעורר שיעול. סבתות רבות ממליצות להוסיף גם כפית אבקת כורכום המאופיין בתכונות אנטי דלקתיות.

הכול דבש

יש סיבה לכך שכשכואב הגרון או מתעורר שיעול הסבתות שולחות אותנו לשתות מים חמים עם דבש או תה עם דבש. לדבש תכונות אנטי בקטריאליות שמסייעות בהקלה על גירוי בגרון ויכולות לסייע גם בהפחתת שיעול. יש מחקרים הצביעו על כך שהדבש יעיל באותה מידה כמו מרכיב נפוץ בתרופות מדכאות שיעול שנקרא דקסטרומטורפן. 

רבים שמשתמשים להקלה בשיעול בשילוב בין דבש לפלפל שחור, כיוון שהפלפל השחור ממריץ את זרימת הדם והריר ויכול לסייע. ניתן להשתמש בכפית אחת של פלפל טרי טחון ושתי כפות דבש בספל עם מים חמים. 

מגלים את נפלאות הקורנית

במקומות שונים בעולם תרופת סבא נפוצה לשיעול היא חליטת טימיןקורנית, שבמחקרים שונים נקשרת להקלה בדלקות בדרכי הנשימה העליונות. הקורנית נחשבת אנטי בקטריאלית, אנטי פטרייתית, אנטי מיקרוביאלית ונוגדת עוויתות ומכאן הייחוד שלה במאבק בשיעול. ניתן לרסק טימין ולשתות עם כוס מים רותחים, להוסיף דבש ולימון וללגום. 

מרשמלו ולא למדורה

תשכחו לרגע ממרשמלו שצולים במדורה. כבר בימי קדם השתמשו בשורש המרשמלו להקלה על כאבי גרון, כיוון שבשורש יש פלבנואידים המקלים על דלקתיות. מחקרים שונים גם מצאו קשר בין שורש המרשמלו להקלה על שיעול במיוחד במקרה של שיעול יבש ואף הפחיתו זיהומים בדרכי הנשימה או קיצרו את משך המחלה. השורש גם משפר תחושה של יובש בפה ועשוי לשפר את מצב של עור מגורה.

הגלגול המודרני של תרופות סבתא

מרכיבים רבים שחוזרים במתכונים של תרופות סבתא ניתן למצוא בסירופ לשיעול גרינטוס המתאים הן במצבים של שיעול יבש והן במצבים של שיעול רטוב. הסירופ מכיל דבש, מים, תמצית עלי לחך, תמצית מיובשת של גרינדליה והליקריסיום עם שמנים חיוניים שמסייעים כמו אקליפטוס, כוכב אניס, לימון. 

קופון הנחה מעודכן - גרינטוס

צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד