חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

מה עושים אם הילדים לא מפסיקים להשתעל?


אם המצב הבא מוכר לכם, יש להניח שהמאמר הזה הוא בשבילכם: כל לילה הילדים שלכם מתעוררים משנתם בגלל שיעול מטריד ובמשך שעה ארוכה לא מפסיקים להשתעל. למחרת, הם קמים עייפים, השיעול מלווה אותם גם בדרכם לגן או לבית הספר והוא יטריד אותם בזמן שהם משחקים או לומדים, בשעות אחר הצהריים ועד הלילה, וחוזר חלילה.

אבל ממה נובע השיעול? באיזה סוג שיעול מדובר? איך אפשר להקל על השיעול הטורדני שפוגע באיכות החיים של ילדיכם? קבלו הסבר על סוגי השיעול הנפוצים ודרכי טיפול.

גורמים אפשריים

שיעול הוא אומנם מנגנון טבעי של הגוף שמטרתו להיפטר מגורם זר כמו גירוי במערכת הנשימה או חשיפה לזיהום כלשהו, אבל כשהשיעול נמשך זמן רב או כשאין סיבה ברורה להיווצרותו, חשוב להבין למה הילדים משתעלים והאם השיעול הוא סימפטום למחלה שלא אותרה.

הסיבות האפשריות לשיעול טורדני הן רחבות ונעות מברונכיטיס ודלקת ריאות, ועד התקררות, כאשר הגורם הנפוץ ביותר הוא זיהום וירלי. אם הילדים משתעלים בצורה שמעוררת חשש, רוב הסיכויים שהם יישלחו לצילום רנטגן חזה או לבדיקת תפקודי ריאה ובדיקות דם לאיתור סימנים של זיהום.

הילדים נובחים? משתעלים? מתקשים לנשום?

נהוג להבחין בין שני סוגים של שיעול: שיעול רטוב עם ליחה ושיעול יבש ללא ליחה. שיעול עם ליחה נחשב לשיעול יצרני, שמייצר ריר, ולרוב נגרם מנגיפים או חיידקים. הריר נועד לשמור על לחות בדרכי הנשימה ולהגן על הריאות מפני גירויים, אבל כמות גבוהה של ריר יכולה לגרום לשיעול רטוב. שיעול מהסוג הזה גם מלווה בדרך כלל בנזלת ועיניים מימיות.

שיעול יבש לא מלווה בריר ותפקידו המרכזי הוא להילחם בגירוי לאחר חשיפה לחומרים מגרים, כמו זיהום או עשן, או בעקבות מחלות זיהומיות שונות שגורמות לשינויים ברקמות העדינות שמצפות את דרכי הנשימה.

חשוב שתהיו קשובים לצליל של השיעול, כי הוא יכול לרמז על סוג הנגיף. למשל, שיעול שנשמע כמו נביחה יכול להצביע על מחלת קרופ, שנפוצה בילדים בני חצי שנה עד שלוש ומלווה לפעמים גם בצליל שריקה גבוה בזמן הנשימה. לעומת זאת,שיעול מצפצף במיוחד שמלווה גם בקשיי נשימה יכול לבשר על ברונכיוליטיס, מחלה שגורמת לדרכי הנשימה להתנפח ולהתמלא ריר באופן שמקשה על הילדים לנשום.

ראוי לציין שבמקרים קיצוניים, גם ילדים מחוסנים מאובחנים עם שעלת, שבה החיידקים תוקפים את רירית מעברי הנשימה וגורמים לדלקת קשה שיכולה לחסום את דרכי הנשימה.

איך מתמודדים עם שיעול טורדני

ברגע שאתם יודעים באיזה סוג שיעול מדובר, מגיע שלב הטיפול הרפואי כאשר טוב לדעת גם שיש דרכים טבעיות להקלה על השיעול.

לשיעול רירי חשוב לנקות ולאוורר היטב את מעברי האף והנשימה עם תרסיס מי מלח,כדי לאפשר לילדים לנשום ביתר קלות כי לא פעם, גודש באף הוא זה שמייצר את אפקט השיעול.

אם הילדים סובלים משיעול יבש, אפשר להשתמש במכשיר אדים שיוסיף לחות לאוויר ויקל על הגירוי, וגם לגרגר מי מלח שיקלו על הגירוי באזור קנה הנשימה.

כמובן שאפשר גם להיעזר בתרופות מדכאות שיעול, אבל כדאי לקחת בחשבון שהן עלולות לגרום לתופעות לוואי שונות אז התייעצו עם גורם רפואי לפני שתשתמשו בהן.

בנוסף, כדאי גם לדעת שגרינטוס הוא סירופ על בסיס תמציות צמחים, שידועים ביכולת שלהם להקל על שיעול, בין אם הוא רטוב או יבש.

קופון הנחה מעודכן - גרינטוס

צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד