חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

מה עושים אם הילדים לא מפסיקים להשתעל?


כל לילה הילדים היקרים שלכם מתעוררים משנתם בגלל שיעול מטריד ובמשך שעה ארוכה לא מפסיקים להשתעל. למחרת, הם קמים עייפים והשיעול מלווה אותם גם בדרכם לגן או לבית הספר, יטריד אותם בזמן שהם משחקים או לומדים, וגם בשעות אחר הצהיים, עד הלילה וחוזר חלילה. 

ממה נובע השיעול? באיזה סוג שיעול מדובר? ואיך אפשר להקל על השיעול הטורדני שפוגע באיכות החיים של ילדיכם? קבלו הסבר על סוגי השיעול הנפוצים ודרכי טיפול.

שיעול הוא אומנם מנגנון טבעי של הגוף המעוניין להיפטר מגורם זר שמפריע לו, כמו גירוי במערכת הנשימה או חשיפה לזיהום כלשהו, אבל כאשר השיעול נמשך זמן רב או אין סיבה ברורה להיווצרותו חשוב לחקור את פשר העניין ולהבין למה הילדים משתעלים והאם השיעול הוא סימפטום למחלה שלא אותרה. 

שיעול יכול להיגרם מסיבות שונות, ממחלות כמו ברונכיטיס, דלקת ריאות וגם התקררות, כאשר הגורם הנפוץ ביותר הוא זיהום וירלי. אם הילדים משתעלים בצורה שמעוררת חשש, רוב הסיכויים שהרופא ישלח את הילדים לצילום רנטגן חזה או בדיקת תפקודי ריאה ובדיקות דם לאיתור סימנים של זיהום. 

הילדים נובחים? משתעלים? מתקשים לנשום? 

נהוג להבחין בין שני סוגים של שיעולים: שיעול רטוב עם ליחה - שיעול יבש ללא ליחה. שיעול עם ליחה נחשב לשיעול יצרני המייצר ריר ולרוב נובע מנגיפים או חיידקים. הריר נועד לשמור על לחות בדרכי הנשימה ולהגן על הריאות מפני גירויים, אבל כמות גבוהה של ריר יכולה לגרום לשיעול רטוב. שיעול זה מאופיין לרוב גם בנזלת, עיניים מימיות. 

שיעול יבש לא מלווה בריר ותפקידו המרכזי הוא להילחם בגירוי כאשר התקיימה חשיפה לחומרים מגרים כמו זיהום או עשן אך גם בעקבות מחלות זיהומיות שונות הגורמות לשינויים ברקמות העדינות המצפות את דרכי הנשימה.  

חשוב להיות קשובים לקול השיעול ממנו סובלים הילדים, כי לעיתים הצליל של השיעול מרמז על סוג הנגיף. כך למשל, שיעול שנשמע כמו נביחה מרמז לעיתים על מחלה בשם קרופ, הנפוצה בקרב גילאי חצי שנה עד שלוש ומלווה לעיתים גם בצליל שריקה גבוה בעת השאיפה.

שיעול מצפצף במיוחד אם מלווה בקשיי נשימה עשוי לבשר על ברונכיוליטיס: דרכי הנשימה מתנפחות ומתמלאות ריר ומקשות על הילדים לנשום. במקרים קיצוניים יש ילדים שעל אף החיסון עשויים לחלות גם בשעלת כאשר החיידקים תוקפים את רירית מעברי הנשימה ומייצרים דלקת קשה שעשויה לחסום את דרכי הנשימה. 

קופון הנחה מעודכן - גרינטוס

איך עוזרים לילדים להתמודד עם שיעול טורדני? 

לאחר שסווגתם את סוג השיעול, חשוב שתאמצו את שיטת הטיפול הנכונה בהמלצת הרופא ומעבר לכך, קיימות דרכים שונות להקלה על השיעול. 

לטיפול בשיעול נבחני יתאימו אמבטיות חמות ושימוש במכשיר אדים ואילו לטיפול בשיעול רירי חשוב לנקות ולאוורר היטב את מעברי האב ולנקות את כמויות הריר כך שתתאפשר נשימה טובה יותר לילדים. ניתן לעשות זאת באמצעות תרסיס מי מלח או את במזרק ממנו שאבתם מי מלח וכך לשחרר גודש באף, שבמקרים רבים של שיעול רטוב הוא זה שמייצר את אפקט השיעול.

אם הילדים סובלים משיעול יבש, אפשר להשתמש במכשיר אדים וכן בגרגור מי מלח שיכולים להקל. שימו לב שיש תרופות מדכאות שיעול, אך אלה עשויות לגרום לסימפטומים שונים ויש לבדוק את הנושא מול הרופא וגם לבדוק את ההשפעה החיובית שיכולה להיות לסירופ על בסיס תמציות צמחים שידועים כמסייעים להפחתת עוצמת השיעול ואף להפסקתו, בין אם הוא שיעול רטוב או שיעול יבש.

קופון הנחה מעודכן - גרינטוס

צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד