חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

שיעול בהיריון - איך להתמודד?


בתקופת ההיריון המערכת החיסונית נחלשת משמעותית כתוצאה מהשינויים ההורמונליים. נשים הרות עשויות לחלות במהירות רבה ולכן, חשוב להתייחס בכובד ראש לכל תופעה שעשויה להצביע על פגיעה במערכת החיסון מנזלת ועד כאבי גרון. 
אומנם צינון לא אמור לסכן את העובר אבל שיעול בהיריון יכול להפוך למטרד רציני ואף לגרום לכאבים באזורים שונים בגוף כמו כאבי ראש וכאבי גב וכן כאבים חדים בצלעות. תחושה לא נעימה שעשויה לפגוע בתפקוד.
מדוע השיעול מתגבר בלילה? 
התקף שיעול בלילה היא תופעה נפוצה אצל נשים בהריון. בשעות הלילה עשויים לפקוד אותך התקפי שיעול אינטנסיביים וחשוב להבחין בין שיעול יבש לשיעול רטוב על מנת לדעת איך לטפל.
שיעול יבש הוא לא שיעול פרודקטיבי, כיוון שהוא לא משחרר ליחה ולרוב הוא נוצר בעקבות דלקת או גירוי בדרכי הנשימה, חשיפה לזיהום אוויר, אלרגיה ומהווה גם סימפטום של דלקת גרון או ברונכיטיס ועשוי להכאיב מאוד בבית החזה. 
שיעול רטוב נועד לשחרר את הריר המצטבר וכך הוא גם מנקה את הריאות. למרות שלרוב שיעול זה הוא תוצר של זיהום וירלי, כאשר מייצרים ריר ברמה גבוהה נוצרת עייפות ולעיתים גם תחושי בכאב ראש. הליחה מתעצמת בשעות הלילה כאשר הגוף במנח שכיבה. בכל מקרה, חשוב שתדעי שיש הבדל בין שיעול חריף שלרוב נמשך עד שלושה שבועות לשיעול כרוני שעשוי להימשך פרק זמן ארוך מזה. 
קופון הנחה מעודכן - גרינטוס
איך מטפלים בשיעול בהיריון?
מה תוכלי לעשות על מנת להרגיע את השיעול? ראשית, ניתן להשתמש במכשיר אדים על מנת לצמצם גודש באף ולהקל על גרון דואב באמצעים שונים כמו גרגור מלח, שתיית מי לימון, תה עם דבש וג'ינג'ר. שנית, נסי להשתמש בטיפות או בתרסיס מי מלח לשחרור רירית האף ולהרגעת הרקמות. מרק עוף יכול לסייע בהרגעת הגוש ובחיזוק המערכת החיסונית.
בנוגע לתרופות לשיעול יש ליטול תרופות נגד שיעול אך ורק בהתייעצות עם רופא. קיימים טיפולים שונים בהתאם לסוג השיעול אך לרוב דיכוי של שיעול יבש נעשה באמצעות תרופות על בסיס קודאין שלא מומלצות לשימוש בתקופת ההיריון.
חשוב לדעת שקיימים סירופים המבוססים על רכיבים טבעיים ללא תופעות לוואי שעשויים להתאים לך בעת ההיריון. סירופ שיוצר שכבת מגן הנצמדת לרירית ופעלת כחיץ וכך מגנה על דרכי הנשימה העליונות מגורמים חיצוניים מגרים. הסירופ מלחח את הרירית ואת הליחה וכך מקל על הפרשת הליחה ומווסת אותה וגורם להרגעת השיעול. חשוב לוודא שהסירופ מבוסס על 100% רכיבים טבעיים ושהוא אכן מתאים גם לנשים בהריון. לרוב סירופ זה יכיל רכיבים שהוכחו ביעילות שלהם להקלה בשיעול כמו דבש, תמצית עלי לחך, תמצית מיובשת של גרינדליה, תמצית מיובשת של הליקריסיום, שמנים כמו אקליפטוס, כוכב אניס, לימון.
איך לחזק את מערכת החיסון 
באופן כללי, חשוב מאוד לשמור על אורח חיים בריא הכולל תזונה מאוזנת, לשמור על הרגלי היגיינה על מנת לצמצם סיכוי לחטוף וירוסים. תני לגוף שלך את המנוחה לה הוא זקוק כולל תנומות צוהריים ועד שנת לילה טובה. הרבי בשתיית נוזלים הדרושים לפעילות תקינה. הקפידי גם על פעילות גופנית מתונה ועל שיטות הרגעה, כי מתח עלול להחמיר כל צינון. 
מרבית השיעולים הם תוצאה של זיהום וירלי ודלקות שונות] והיום נהוג לקבל חיסון נגד שעלת, שנחשבת למחלה הנגרמת על ידי חיידק המסוכן לתינוקות עד גיל שנה. החיסון ניתן במהלך ההיריון לרוב בין השבועות 26-37 להריון. 
אל תתני לשיעולים לפגוע באיכות החיים שלך בתקופת ההיריון. חפשי את הדרכים להקלה על השיעול.
קופון הנחה מעודכן - גרינטוס
צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד