חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

שיעול בהיריון - איך להתמודד?


בתקופת ההיריון המערכת החיסונית נחלשת כתוצאה מהשינויים ההורמונליים ולכן, נשים הרות עלולות לחלות בקלות. 
אם מדובר במחלה קלה יחסית, כמו צינון, היא בדרך כלל לא מסכנת את העובר אבל שיעול שמתפתח במהלך ההיריון יכול להפוך למטרד רציני ולגרום לכאבים באזורים שונים בגוף, כמו כאבי ראש, כאבי גב וכאבים חדים בצלעות.
למה השיעול מתגבר בלילה? 
התקף שיעול בלילה הוא תופעה נפוצה אצל נשים בהיריון, אבל כדי לדעת איך רצוי לטפל בשיעול, צריך להבין את ההבדלים בין שיעול יבש לשיעול רטוב.
שיעול יבש הוא לא שיעול פרודקטיבי, כי הוא לא משחרר ליחה ולרוב הוא נוצר בעקבות דלקת או גירוי בדרכי הנשימה, חשיפה לזיהום אוויר, אלרגיה, דלקת גרון או ברונכיטיס, ועלול לגרום לכאבים באזור בית החזה. 
לעומת זאת, שיעול רטוב נועד לשחרר את הליחה שמצטברת בדרכי הנשימה ולנקות אותן, כולל את הריאות. למרות שלרוב שיעול רטוב הוא תוצר של זיהום וירלי, כשהגוף מייצר הרבה ליחה הוא מתעייף וייתכנו גם כאבי ראש. 
בלילה, פעילותה של המערכת החיסונית הופכת אינטנסיבית יותר ולכן פעולות הגנתיות כמו שיעול גוברות. בנוסף, כשהגוף נמצא בתנוחת שכיבה, כוח הכבידה גורם לכך שהליחה מצטברת בכמויות גדולות יותר וגם זה גורם לשיעול להתעצם.
איך מטפלים בשיעול בהיריון?
כדי להרגיע את השיעול נסי להשתמש במכשיר אדים, שיכול לעזור להפחית את הגודש באף, או או בתרסיס מי מלח שינקה את הרירית מהאף וירגיע את הרקמות. 
על כאבי הגרון אפשר להקל באמצעים שונים כמו גרגור מי מלח ושתיית מים חמים עם לימון או תה עם דבש וג'ינג'ר. גם מרק עוף יכול לעזור להקל על הגודש וממש כמו שהסבתות טענו מאז ומתמיד, אפילו לחזק את המערכת החיסונית.
אפשר גם לבחור בתרופות נגד שיעול אבל אך ורק לאחר התייעצות עם גורם רפואי, כי לרוב דיכוי של שיעול יבש נעשה בעזרת תרופות על בסיס קודאין, שלא מומלצות לשימוש בהיריון.
יש בשוק גם סירופים שמבוססים על רכיבים טבעיים ואין להם תופעות לוואי, כך שהם יכולים להיות הפתרון המושלם לנשים בהיריון. היתרון של סירופים טבעיים אפקטיביים הוא שהם ידועים ככאלה שיוצרים שכבת מגן שנצמדת לרירית ומגנה על דרכי הנשימה העליונות מגורמים חיצוניים מגרים. בנוסף, הם עשויים להקל על הפרשת הליחה ולווסת אותה, ובכך להרגיע את השיעול. עם זאת, גם במקרה של סירופ טבעי כדאי להתייעץ עם גורם רפואי ולוודא שהוא מתאים לנשים בהיריון וכן להבטיח שהסירופ מכיל רכיבים שהוכחו ביעילות שלהם כמו דבש, תמצית עלי לחך, תמצית גרינדליה, תמצית הליקריסיום ושמנים כמו אקליפטוס, כוכב אניס ולימון.
לחזק את מערכת החיסון 
באופן כללי, חשוב מאוד להקפיד על אורח חיים בריא ועל תזונה מאוזנת, ולשמור על הרגלי היגיינה טובים כדי לצמצם את הסיכוי לזיהום וירלי. 
בנוסף, תני לגוף שלך את המנוחה שלה הוא זקוק, כולל שנת צוהריים אם זאת אפשרות. שתי הרבה נוזלים, עסקי בפעילות גופנית מתונה ותרגלי טכניקות רגיעה, כי מתח עלול להחמיר כל צינון.
קופון הנחה מעודכן - גרינטוס
צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד