חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

שיעול עם ליחה - מה עוזר לשיעול ואיך מתמודדים


שיעול עם ליחה מכונה גם שיעול פרודוקטיבי ומטרתו לנקז מהגוף חלקיקים וריר, והוא לרוב סימפטום של זיהום וירלי או חדירה של אבק או אלרגנים לדרכי הנשימה. שיעול יכול להיות גם ברונכיטיס כשיש דלקת בסימפונות והוא פועל יוצא נפוץ אצל מעשנים, והוא גם תסמין מוכר של דלקת ריאות חיידקית או מחלת ריאות חסימתית.
איך בדיוק זה עובד? כשגוף זר או זיהום חודרים לדרכי הנשימה, יש מעין חיישנים בגוף ששולחים מסר למוח, הוא מתריע את שרירי החזה והבטן ואלה הודפים את הזיהום או הגוף הזר החוצה דרך מערכת הנשימה, ברפלקס טבעי וחיוני. 
אבל, אף על פי שהשיעול הוא מנגנון הגנה טבעי של הגוף, שעוזר לנו לטפל בגירוי בדרכי הנשימה, הוא יכול להיות מטרד משמעותי ולגרום לכאבים נלווים ולתשישות. 
איך תדעו שזה שיעול עם ליחה?
הדרך לזהות שיעול עם ליחה היא פשוטה יחסית – אם השיעול מתחיל כהצטננות או שפעת, הוא מפריש ריר ממערכת הנשימה העליונה או התחתונה. מערכת הנשימה שלנו מרופדת בקרום רירי ששומר עליה, אבל כשיש זיהום הגוף מייצר יותר ריר מהרגיל וכשהליחה מצטברת בחזה קשה יותר לנשום, במיוחד בשכיבה. זו הסיבה שהשיעול הרטוב מתגבר יותר בשעות הלילה. סימפטום נוסף שמזוהה עם שיעול רטוב הם צפצופים שנשמעים בזמן הנשימה.
מה עוזר לשיעול עם ליחה
האמצעים השכיחים להתמודדות עם שיעול עם ליחה הם מכשיר אדים, שיכול להקל במיוחד במקרים של נזלת, שתייה של תה או חליטות צמחים עם דבש או כל נוזל אחר שלא מכיל קפאין או עתיר סוכר, כי נוזלים יכולים להפוך שיעול עם ליחה לשיעול יותר פרודוקטיבי וכך להיפטר מהר יותר מהריר. גם תוספת של ויטמין C יכולה לעזור כי הוויטמין מחזק את מערכת החיסון, ותרסיס אף יכול לעזור לנקות את האף מנזלת וכך גם לעזור להקל על השיעול. 
בכל מקרה, נסו להימנע מתרופות מדכאות שיעול ובמקומן נסו סירופים על בסיס רכיבים טבעיים, שנצמדים לרירית של כלי הנשימה ובכך מונעים מגע בינה ובין גורמים מגרים, מלחחים את דרכי הנשימה העליונות ומקלים על הפרשת הליחה. 
רכיבים טבעיים שיש להם השפעה מיטיבה על שיעול עם ליחה הם דבש, עלי לחך, גרינדליה והליקריסום. 
קופון הנחה מעודכן - גרינטוס
צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד