חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

שיעול עם ליחה - מה עוזר לשיעול וכיצד מתמודדים?


שיעול עם ליחה נחשב לשיעול פרודוקטיבי אשר מטרתו לנקז מהגוף חלקיקים ושאריות והוא לרוב סימפטום לזיהום, אבק או אלרגנים שנכנסו לדרכי הנשימה. החיישנים שולחים מסר למוח והמוח מתריע על נוכחותם לשרירים בחזה ובבטן ואלה הודפים אותם החוצה דרך מערכת הנשימה ברפלקס טבעי וחיוני. אבל שיעול עם ליחה עשוי להפוך למטרד אמתי במיוחד בשעות הלילה. איך מזהים שיעול לח וכיצד מתמודדים?
נתחיל ממקור התופעה. שיעול עם ליחה נוצר לרוב מזיהומים כמו חיידקים או וירוסים, צינון או שפעת, המייצרים ריר יותר מהרגיל. השיעול יכול להיות גם ברונכיטיס כשיש דלקת בסימפונות והוא פועל יוצא נפוץ אצל מעשנים.
השיעול הוא גם תסמין מוכר בדלקת ריאות חיידקית או מחלת ריאות חסימתית. רוב השיעולים מאובחנים אצל הרופא בבדיקה גופנית פשוטה וכדאי לגשת לרופא אם מדובר בשיעול לח מתמשך המלווה גם בסימפטומים נוספים כמו חום ועייפות.
יש לשים לב שהשיעול הוא אומנם מנגנון הגנה טבעי של הגוף המסייע לנו באמצעות מערכת העצבים לגלות גירוי בדרכי הנשימה, אבל הוא ברוב המקרים סימן לזיהום ויראלי או חיידקי במיוחד אצל ילדים. מומלץ לטפל בשיעול עם ליחה כדי להימנע מהמטרד שהוא מסב וגם כי שיעול עם ליחה עשויה לגרום לכאבים נלווים ותשישות. 
קופון הנחה מעודכן - גרינטוס
איך תדעו שהשיעול עם ליחה?
הדרך לזהות שיעול עם ליחה היא פשוטה יחסית – אם השיעול מתחיל כהצטננות או שפעת, הוא מפריש ריר ממערכת הנשימה העליונה או התחתונה. מערכת הנשימה שלנו מרופדת בקרום רירי ששומר עליה אבל כאשר יש זיהום, הגוף מייצר יותר ריר מהרגיל, אבל כאשר הליחה מצטברת בחזה קשה יותר לנשום במיוחד בשכיבה. זו הסיבה שהשיעול הלח מתגבר יותר בשעות הלילה. סימפטום נוסף שמזוהה עם שיעול רטוב הם צפצופים הנשמעים בעת הנשימה.
מה עוזר לשיעול וכיצד מקלים על שיעול עם ליחה?
האמצעים השכיחים להתמודדות עם שיעול מסוג זה הם שימוש במכשיר אדים שיכול להקל במיוחד במקרים של נזלת, צריכה של תה או חליטות צמחים עם דבש ובכלל שתיית נוזלית יכולה להפוך שיעול עם ליחה לשיעול יותר פרודוקטיבי ולהיפטר מהר יותר מהריר. מומלץ לשקול גם מנה מוגברת של ויטמין C לחיזוק מערכת החיסון ולבחון שימוש בתרסיס אף, שיכול לסייע בשחרור הנזלת וכך גם לסייע במאבק בשיעול. בכל מקרה, חשוב שלא ליטול תרופות מדכאות שיעול, כיוון ששיעול זה מסייע בהירפאות של הגוף. אפשר לשקול סירופים על בסיס רכיבים טבעיים אשר נצמדים לרירית בכלי הנשימה ולמעשה מונעים מגע בינה ובין חומרים מגרים בסביבה, מלחחים ומקלים על הפרשת הליחה. 
רכיבים טבעיים שיש להם השפעה מיטיבה על שיעול עם ליחה הם דבש, עלי לחץ, גרינדליה, הליקריסום אלה מסייעים להתמודד עם השיעול הלח בדרך אפקטיבית במיוחד. 
קופון הנחה מעודכן - גרינטוס
צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד