חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

שיעול טורדני אצל ילדים - איך להקל?עונת החורף מביאה איתה וירוסים רבים וקשה להתעלם מהשיעולים הבלתי פוסקים שמפרים את השלווה, מקשים על הנשימה ופוגעים באיכות החיים.
במצבו הבריא, שיעול הוא רפלקס שעוזר לגוף לנקות את דרכי הנשימה מדברים כמו חלקיקים זרים שנכנסים לקנה הנשימה והריאות, הפרשות, לכלוך, שאריות מזון או ליחה. 
אז השיעול אומנם תורם למערכת ההגנה של הגוף, אבל הוא גם יכול להתפתח ולהפוך לשיעול חריף או כרוני, לגרום לחוסר נוחות ולהקשות על השינה. 
שיעול חריף ואקוטי יכול להיות רק סימפטום של מחלת ריאות, אלרגיה או וירוס. בייחוד כשהשיעול ממשיך גם אחרי שהמחלה כבר חלפה, כדאי לבדוק למה הוא לא מפסיק.
שיעול יבש או לח? זו השאלה
נהוג להבחין בין שני סוגים של שיעול אצל ילדים. 
השיעול הראשון הוא שיעול רטוב. זהו שיעול שמלווה בליחה ומכונה גם שיעול פרודקטיבי, ולרוב הוא תוצר של הצטננות או שפעת שמלוות בסימפטומים כמו נזלת ועייפות. בשיעול זה מסולקת ליחה מתוך מערכת הנשימה, כולל הריאות והאף.
ככלל, מומלץ לא לדכא שיעול רטוב כי הרי מטרתו היא לנקות את הגוף, אבל כמובן שכל מקרה לגופו וכדי לדעת מהו הטיפול המתאים ביותר צריך קודם כל לעבור אבחון שבו יתברר המקור לשיעול.
השיעול השני הוא שיעול יבש והוא שכיח במצבים אלרגיים או תוצר של זיהומים נגיפיים כמו הצטננות ושפעת, אבל יכול גם להיות תופעת לוואי של תרופות מרשם שונות או לנבוע מגורמים סביבתיים כמו אבק, עשן ואוויר קר. הבעיה עם שיעול יבש היא שהוא לא פרודוקטיבי, כלומר הוא לא מייצר ליחה לשם הוצאה של גורמים שונים ממערכת הנשימה ולכן הוא לא באמת תורם להגנה על הגוף.
איך מטפלים בשיעול טורדני
יש טיפולים שונים לשיעול ובאופן טבעי, הטיפול תלוי בסוג השיעול. בשיעול עם ליחה נהוג לטפל עם תרופות מכייחות, שמדללות ליחה ועוזרות להוציא אותה. עם זאת, אנשים שסובלים ממחלות שונות, כמו סוכרת, לא יכולים לקחת תרופות מכייחות ובכל מקרה, הן מומלצות רק לילדים מגיל שנתיים ומעלה. לעומת זאת, כדי לדכא שיעול יבש נהוג להשתמש בתרופות על בסיס קודאין, שנחשב לחומר נוגד שיעול אבל צריכה ממושכת שלו עלולה לגרום לעייפות ואפילו להתמכרות.
הבשורה האיטלקית
גרינטוס הוא מותג השיעול המוביל באיטליה. מדי שנה, נמכרים כ-3.3 מיליון סירופים של המותג בארץ המגף. 
הסירופים של גרינטוס מבוססים על מרכיבים טבעיים כמו דבש וצמחים, ולא מכילים גלוטן.
למעשה, הסירופ יוצר שכבת מגן שנצמדת לרירית ופועלת כחיץ, ובכך הוא מגן על דרכי הנשימה העליונות מגורמים חיצוניים מגרים, מלחח את הרירית, ומקל על הפרשת הליחה ומווסת אותה.
סירופ גרינטוס לילדים מתאים לשיעול מכל סוג - יבש או רטוב. לילדים בגיל שנה עד שש מומלץ לשתות כפית אחת אחרי הארוחה ולילדים בני שש ומעלה מומלץ לשתות כשתי כפיות, פעמיים עד ארבע פעמים ביום.
קופון הנחה מעודכן - גרינטוס
צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד