חיפושדלג על חיפוש
פרמה גורי - חלק מהטבע שלך pharma guri - coming from nature
חיפושדלג על חיפוש
דלג על

שיעול טורדני אצל ילדים - איך להקל?


עונת החורף מביאה עמה וירוסים רבים וקשה להתעלם גם מהשיעולים הקודחים, שמפרים את השלווה, מקשים על הנשימה ופוגעים באיכות החיים.
שיעול הוא אומנם רפלקס המסייע לגוף לנקות את דרכי הנשימה כמו מחלקיקים זרים שנכנסים לקנה הנשימה והריאות, ביניהם הפרשות, לכלוך, שאריות מזון או ליחה. השיעול תורם למערכת ההגנה הפיזיולוגית, אך עשוי לעורר דאגה אם מדובר בשיעול חריף או כרוני שלא חולף וגורם לאי נוחות ומתגבר במהלך היום, במיוחד בשעות הלילה ומקשה על השינה. 
שיעול חריף ואקוטי עשוי לבשר על מחלת ריאות, אלרגיה או וירוס. לעיתים השיעול ממשיך גם אחרי שהמחלה כבר חלפה ולכן, כדאי לבדוק מהיכן הוא צץ ומדוע הוא לא מפסיק.
שיעול יבש או לח? זו השאלה
נהוג להבחין בין שני סוגים של שיעול אצל ילדים: שיעול רטוב שהוא שיעול המלווה בליחה. מכונה גם שיעול פרודאקטיבי ולרוב נגרם על ידי הצטננות או שפעת ומלווה בסימפטומים כמו נזלת, עייפות. בשיעול זה מסולקת ליחה מתוך מערכת הנשימה לרבות הריאות והאף.
מומלץ לא לדכא שיעול זה, כיוון שמטרתו היא לנקות את הגוף, אבל כמובן שכל מקרה לגופו ומחייב אבחון לאפיון סוג הזיהום.
שיעול יבש הוא שיעול ששכיח במצבים אלרגניים או מגיע עם זיהומים נגיפיים כמו הצטננות ושפעת, בעקבות נזלת מתמשכת. גם תרופות מרשם שונות וגורמים אטמוספריים כמו אבק, עשן ואוויר קר יכולים לגרום להופעת שיעול מסוג זה. הבעיה בשיעול יבש שהוא לא פרודוקטיבי, כלומר, הוא לא מייצר ליחה ולכן הוא לא באמת תורם בהגנת המערכת החיסונית.
קופון הנחה מעודכן - גרינטוס
איך נהוג לטפל בשיעול טורדני?
טיפול בשיעול חשוב לברר מה מקור השיעול ולטפל בו. קיימים טיפולים שונים לשיעול, תלוי בסוג השיעול. בשיעול עם ליחה נהוג לטפל בתרופות מכייחות אשר מדללות ליחה ומסייעות בהוצאתו. אך מי שסובלים ממחלות שונות כמו סוכרת לא יוכלו להשתמש בו ובכל מקרה, הוא מומלץ רק מגיל שנתיים ומעלה. לדיכוי שיעול יבש נהוג להשתמש בתרופות על בסיס קודאין, שנחשב חומר נוגד שיעול, אך שימוש ממושך בו עשוי לגרום לעייפות ואף להתמכרות.
תרופות נגד שיעול בעייתיות לשימוש אצל ילדים, כי במינון גבוה הן עשויות לגרום להפרעות בקצב הלב, עלייה בלחץ הדם ובעיות שונות.
הבשורה האיטלקית של טיפול בשיעול אצל ילדים
עם ילדים עדיף לא לקחת סיכונים ולנסות סירופים המתאימים לגילאי שנה ואילך, כמו גרינטוס, הנחשב למותג השיעול המוביל באיטליה. בארץ המגף נמכרים מדי שנה כ-3.3 מיליון סירופים של המותג המבוסס 100% על דבש וצמחים ונטול גלוטן.
הסירופ למעשה יוצר שכבת מגן הנצמדת לרירית ופועלת כחיץ וכך מגנה על דרכי הנשימה העליונות מגורמים חיצוניים מגרים, הוא מלחח את הרירית ואת הליחה ומקל על הפרשת הליחה ומווסת אותה ומרגיע את השיעול.
סירופ גרינטוס הייעודי לילדים מתאים לשיעול יבש או ליחתי, אקוטי וממושך. היתרון הבולט מעבר לכך ולרכיבים הטבעיים, זה שהוא מתאים גם לשיעול יבש וגם לשיעול לח וכן לשיעול אקוטי ממושך. לילדים בגילאי שנה עד שש מומלץ ליטול כפית אחת לאחר הארוחה ולגילאי 6 ומעלה מומלץ ליטול כ-2 כפיות פעמיים עד ארבע פעמים ביום.
בניגוד לתוספי תזונה שאינם בעלי התוויה רפואית חוקית, יעילותו הוכחה במחקרים והוא רשום במשרד הבריאות.
ילדים סובלים מאוד משיעול וחבל לתת להם לסבול כשאפשר לעזור להם עם סירופ טבעי של גרינטוס.
קופון הנחה מעודכן - גרינטוס
צרו קשרדלג על צרו קשר

צרו קשר

*
*
מין
* שדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה
*
checked
עבור לתוכן העמוד